Jedynka w Poroninie

laureaci konkursu z nagrodami pochądzący z ZS1 w Swarzędzu

W Poroninie odbył się wielki finał konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Wystąpili w nim uczniowie prowadzonego przez powiat poznański Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. I zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bo dopiero po dogrywce musieli uznać wyższość reprezentantów z powiatu kartuskiego. Uczniowie Jedynki zajęli zatem drugie miejsce w całym konkursie. Na trzeciej pozycji znalazła się drużyna z powiatu łowickiego.

Drużynę szkoły ze Swarzędza, a tym samym powiat poznański, reprezentowali: Adam Mordka, Jan Słocinski i Mateusz Sobczyński. Do finałowej rywalizacji stanęło piętnaście drużyn reprezentujących szkoły z powiatów: poznańskiego, kartuskiego, tatrzańskiego, świdnickiego, nowotarskiego, a także Miasta Sopot. W tym roku tematem przewodnim byli „Polacy, którzy zmienili świat”. To był już szósty finał konkursu, który realizowany jest w ramach partnerstwa powiatu poznańskiego z powiatem tatrzańskim.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Opublikowano: 8 listopada 2019