MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Jesteśmy Super Powiatem!

super powiat logo

Powiat poznański, tak jak w trzech poprzednich latach, został nagrodzony tytułem Super Powiatu! Takie wyróżnienia tradycyjnie przyznaje Związek Powiatów Polskich. To rodzaj uhonorowania „Mistrzów wśród samorządowych liderów”. W gronie nagrodzonych, oprócz powiatu poznańskiego znalazły się także powiat augustowski, powiat bielski, powiat kędzierzyńsko-kozielski, powiat ostródzki, powiat raciborski, miasto Legnica, miasto Stronie Śląskie oraz gmina Wielka Wieś.

Dodajmy, że tytuły Super Powiat i Super Gmina przyznawane są w sytuacji, w której dany samorząd uzyskał największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonym właśnie przez Związek Powiatów Polskich. Wyniki tego rankingu również zostały ogłoszone. W kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców powiat poznański został sklasyfikowany na piątym miejscu. Wyżej znalazły się tylko powiat kielecki, powiat cieszyński, powiat kartuski i powiat wodzisławski.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci Związku Powiatów Polski wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, a także działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest konkursem bezpłatnym i dobrowolnym. Laureatów typuje się w sześciu kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Lista wszystkich nagrodzonych samorządów TUTAJ.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 stycznia 2021