Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Jeździmy z klasą

Proste mechanizmy utrwalające zachowania zgodne z przepisami ruchu drogowego, pozytywne wzorce wśród użytkowników dróg, mody na bezpieczne i życzliwe zachowania na drodze i tym samym działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego są kluczowymi elementami drugiej edycji akcji „Jeździmy z klasą”, która trwa od 24 maja na antenie Radia Merkury, TVP Poznań oraz na łamach Głosu Wielkopolskiego.

W sobotę, 24 maja, od 12.00 do 15.00 byliśmy na Placu Wolności w Poznaniu.  Czekało tam mnóstwo atrakcji: pokazywaliśmy jak prawidłowo ustawia się  siedzenia i zagłówki w samochodzie, a także ile się waży w czasie wypadku i jak panować nad pojazdem w sytuacjach trudnych. Była to okazja, żeby na trzeźwo zobaczyć świat przez alkogogle. Wszystko po to, żeby być świadomym kierowcą.

Rodzice mogli zobaczyć pokaz fachowego montażu fotelików samochodowych. Dzieci bawiły się w miasteczku ruchu, poruszając się po nim w specjalnych pluszowych autkach. A do tego wszyscy mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, w puli nagród znalazł się m. in. samochodowy fotelik dla małych pasażerów.

W sobotę, 7 czerwca od 10.00 do 18.00 odbyły się warsztaty i konkursy w interaktywnym centrum bezpieczeństwa Skoda Auto Lab, przy ul. Głogowskiej 425. Każdy posiadacz naklejki “Jeździmy z klasą” mógł tego dnia bezpłatnie skorzystać z warsztatów dotyczących m. in. pakowania bagaży i przewożenia rowerów w samochodzie, zajmowania prawidłowej pozycji za kierownicą oraz przygotowania auta do dalekiej zagranicznej podróży. Dla uczestników akcji dostępne były tego dnia bezpłatnie wszystkie atrakcje Skoda Auto Lab, w tym symulatory dachowania i zderzeń. Uczestnicy mogli także nauczyś się jak poprawnie zachamować wykorzystując pełnię możliwości systemu ABS.

W ramach akcji „Jeździmy z klasą” rozdawaliśmy naklejki z logo tego wydarzenia. Każdy, kto umieścił nalepkę na swoim samochodzie, wpisał się do honorowego klubu jeżdżących z klasą i przyjął na siebie rodzaj szlachetnego zobowiązania.

W akcji brali udział: patron honorowy Powiat Poznański, patron merytoryczny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz sponsor firma Aquanet S.A.

Więcej informacji na stronach internetowych www.radiomerkury.plwww.powiat.poznan.pl.

Spot radiowy promujący akcję

Spot radiowy promujący Event na Placu Wolności w Poznaniu

Czołówka telewizyjna

Reportaż podsumowujący akcję “Jeździmy z Klasą” wyemitowany w TVP Poznań 11 czerwca 2014 roku
(powtórka 15 czerwca 2014 roku).

Napisali o akcji:

Glos Wielkopolski – 9 czerwca 2014

jezdzimy_glos_9_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 6 czerwca 2014

jezdzimy_glos_6_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 2 czerwca 2014

jezdzimy_glos_2_czerwca_2014

Glos Wielkopolski – 30 maja 2014

jezdzimy_glos_30_maja_2014

Głos Wielkopolski i gloswielkopolski.pl – 26 maja 2014
Jeździmy z klasą: Pokazy, konkursy i tort na placu Wolności [ZDJĘCIA]

jezdzimy_glos_26_maja_2014

radiomerkury.pl – 26 maja 2014
Na drodze, na ścieżce, na chodniku – z klasą!

Glos Wielkopolski – 22 maja 2014

jezdzimy_glos_22_maja_2014