MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Kartka z warsztatów

karta orkiestry z chludowa

Przez ponad miesiąc muzycy z Orkiestry Dętej z Chludowa prowadzili warsztaty dla swoich młodych podopiecznych, które wsparł powiat poznański. – Były one prowadzone online i przyniosły bardzo pozytywny efekt edukacyjny. W czasie pandemii, kiedy to zamknięte są wszelkie ośrodki kultury, świetlice wiejskie i szkoły, a to właśnie w tych miejscach funkcjonowała Orkiestra, prowadzenie zajęć poprzez komunikatory społeczne pozwoliło na zachowanie ciągłości edukacji muzycznej i dalszy rozwój wszystkich muzyków – zapewnia Krzysztof Żeleśkiewicz, kapelmistrz Stowarzyszenia Orkiestra Dęta w Chludowie.

– W procesie nauczania w ruchu amatorskim, wykluczenie na tak długi okres kontaktu z instrumentem, zniweczyłoby całą dotychczasową pracę w nauce i grze. Pandemia uniemożliwiła nam realizację nauczania indywidualnego oraz prowadzenia prób stacjonarnie, a dzięki warsztatom mieliśmy możliwość chociażby wirtualnego spotkania. Budujące jest, że mimo obecnej sytuacji do Orkiestry wstępują nowi muzycy, którzy chcą realizować się muzycznie i poszukują odskoczni od trudów codziennego życia. Jestem przekonany, że warsztaty pozwoliły nam przetrwać jako Stowarzyszenie – dodaje.

Muzycy przygotowali też małą niespodziankę. – Sytuacja pandemiczna nie pozwoliła nam na granie koncertów. W zamian przygotowaliśmy podsumowanie warsztatów, realizując projekt muzycznej kartki świątecznej skierowanej do publicznością, której tak bardzo nam teraz brakuje – zapewnia Krzysztof Żeleśkiewicz. Muzyczna kartka została nagrana przez sekcję waltorni i w jej przygotowaniu uczestniczyli Małgorzata Kubiak, Agata Stepka, Kornelia Maciorowska, a także Damian Lotycz, instruktor waltorni Stowarzyszenia Orkiestry Dętej w Chludowie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 grudnia 2020