Każdy znalazł coś dla siebie

Festiwalu Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu

Kolejna edycja Festiwalu Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu przeszła do historii. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem „Muzyka Twoje imię ma”. W trakcie koncertu galowego widzowie, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę, mogli usłyszeć największe przeboje m.in. Anny Jantar, Lady Pank, Perfectu, Lombardu, Krystyny Prońko czy Izabeli Trojanowskiej. A wszystko to w wyjątkowych aranżacjach i w wykonaniu młodych, zdolnych artystów. Na scenie pojawiły się też gwiazdy Wanda Kwietniewska oraz wokalista grupy Turbo, Grzegorz Kupczyk.

– Ogromnie się cieszę, że po rocznej przerwie ponownie możemy zobaczyć się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ubiegłym roku Festiwal odbył się w formule radiowej. Też było pięknie, ale jednak dla nas bardziej kameralnie. Zdecydowanie wolimy, gdy artyści przemawiają bezpośrednio do publiczności, bo my mamy w Luboniu naprawdę bardzo świadomą publiczność. Co do samego koncertu, to nie da się zaśpiewać wszystkich polskich przebojów, ale wybraliśmy 40 utworów, tak by każdy znalazł coś dla siebie – stwierdził Michał Kosiński, dyrektor artystyczny imprezy wspieranej m.in. przez powiat poznański.

W trakcie galowego wieczoru wręczono też nagrody w konkursie „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka”. – To konkurs na tekst piosenki, poświęcony pamięci tego wybitnego twórcy. Jest on skierowany do osób, które dopiero zaczynają pisać teksty. Od kilku już lat to integralna część naszego Festiwalu – dodał Michał Kosiński. W tym roku najwyżej oceniono propozycje Moniki Górny oraz Macieja Wrońskiego. Dodajmy, że na scenie wokalistom towarzyszył zespół prowadzony przez Macieja Szymańskiego, a drugiego dnia imprezy publiczność mogła wysłuchać koncertu zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Festiwalu Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu

Opublikowano: 4 października 2021