MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Relacje

Kino może być za rogiem

kino za rogiem w kostrzynie

– Kino jak życie, może być wszędzie, może czaić się za każdym rogiem – to motto przyświecające pomysłodawcom projektu pod nazwą Kino za rogiem. Jedno z nich od października działa w Kostrzynie.

Kino za Rogiem w Kostrzynie mieści się w budynki Biblioteki Publicznej. – To kameralne w pełni profesjonalne kino dla 20 osób z bogatą ofertą filmową dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najwyższej jakości dźwięk, duży ekran oraz klimatyczny wystrój wnętrza zapewniają niezapomniane wrażenia filmowe dla każdego widza – zapewnia Joanna Sobik, animator placówki w Kostrzynie, która została otwarta w październiku ubiegłego roku. Gościem specjalnym tego wydarzenia był doskonale znany i ceniony aktor, Zbigniew Zamachowski.

– Mam nadzieję, że za sprawą tego projektu kino stanie się obecne w naszym życiu. Że ludzie nie będą oglądali filmów tylko i wyłącznie w zaciszu domowym, bo to zupełnie coś innego – mówił artysta podczas wizyty. Z podobnego założenia wychodzą twórcy przedsięwzięcia. – Wierzymy w magię kina. Tego szczególnego doświadczenia polegającego na oglądaniu filmu w ciemnej sali kinowej, w gronie innych ludzi – czytamy na stronie Kina za rogiem. Obecnie w Polsce działa ok. 50 takich placówek. Mają one swoją specyfikę, bo w tym przypadku to widz ma wpływ na dobór repertuaru.

– Organizujemy seanse na życzenie, dajemy możliwość indywidualnego wyboru filmu wynajmując salę na wyłączność. Filmy można wybierać z biblioteki Kina za Rogiem – mówi Joanna Sobik. Jak się okazuje taka formuła się sprawdza. – Jest spore zainteresowanie, zwłaszcza ze strony szkół i przedszkoli, które chętnie organizują seanse. Odwiedza nas również sporo widzów dorosłych. Chętnych jest naprawdę sporo – zapewnia. To nie dziwi, bo oferta Kina za rogiem różni się d tego, co proponują multipleksy i jest adresowana do widza w każdym wieku i o zróżnicowanych gustach.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 marca 2022