MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Kleszczewskie Zaduszki

zaduszki z kulturą plakat

 Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczewie zaprasza na siódmą edycję wyjątkowej i kameralnej imprezy pod nazwą “Kleszczewskie Zaduszki z Kulturą”. W ramach tego wydarzenia odbędą się koncerty i spotkania, a całość tradycyjnie już zakończy masaż dźwiękiem mis tybetańskich. Wstęp na wszystkie imprezy wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o wydarzeniach i program poniżej.

 

5 listopada, godz. 19:00 – koncert Zagi
To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie pięć albumów, ostatni z nich to „Prześwit”. W sumie Zagi została nagrodzona trzema Złotymi Płytami. Jej piosenki opowiadają historie z życia. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją. Emocjonalny wokal Zagi i wpadające w ucho melodie, w połączeniu z energią wytwarzaną na scenie ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, songwriter czy alternatywa. Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Pol’and’Rock, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

6 listopada, godz. 17:00 – “W krainie Pierzastego Węża” – opowieści z Meksyku dla dzieci (opowiada Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści)

6 listopada, godz. 19.00 – “Opowieści o śmierci. Tej żywej” – dla dorosłych i młodzieży (opowiada Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści)
Śmierć to trudny temat. Często nie chcemy o niej myśleć, boimy się, kojarzy nam się ze smutkiem i żalem za tymi, których groby odwiedzamy z początkiem listopada. Dlatego spotkajmy się na opowieściach o Niej. Baśnie i opowieści z różnych stron świata pokazują jej różne oblicza, symbole, przestrzenie. Niektóre są wzruszające, inne zabawne. Dają do myślenia, czy Śmierć jest bardziej końcem, czy częścią cyklu życia?

7 listopada, godz. 20.00 – koncert Trupięgi
Trupięgi budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora.

8 listopada, godz. 19.00 – masaż dźwiękiem mis tybetańskich
Masaż dźwiękiem łączy w sobie dalekowschodnią tradycję z europejskim sznytem. Nowoczesne, minimalistyczne wykorzystanie rytualnych instrumentów opiera się na wiedzy z zakresu fizyki i neurofizjologii. Podczas kameralnych improwizacyjnych form koncertowych ciało ludzkie wprowadzane jest w stan relaksu za pomocą odpowiednio skomponowanych brzmień. Bo MySy wiedzą jak korzystać z dźwięków. W tym przypadku potrzebna jest własna mata i okrycie.

zaduszki z kulturą plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 listopada 2021