MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Komisariat po modernizacji

Budynek komisariatu w Tarnowie Podgórnym

700 tysięcy złotych przekazał powiat poznański na remont Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Pozostałe środki przekazała gmina oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Uroczyste otwarcie zmodernizowanej placówki odbyło się w środę, 22 stycznia. – Wspierając takie projekty nie uprawiamy żadnej polityki. Robimy to, ponieważ zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Robimy to dla ludzi – podkreślał starosta poznański Jan Grabkowski. 

– To ważne, aby funkcjonariusze mieli wygodne i odpowiednio wyposażone miejsce pracy, nie musząc się martwić, że czegoś im w tej pracy brakuje. Tylko w tym roku wydamy na wsparcie policji milion złotych. Te pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na kolejne remonty i zakupy, choćby specjalistycznych samochodów – dodał starosta, który do Tarnowa Podgórnego przyjechał wraz ze Skarbnik Powiatu Renatą Ciurlik oraz Sekretarz Powiatu Magdaleną Buczkowską.

W tym miejscu warto bowiem podkreślić, że powiat poznański na co dzień wspiera i realizuje zadania mające na celu zwiększenie skuteczności pracy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Podstawą tych działań jest zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy policjantów, w tym: modernizacja i wyposażenie policjantów w nowoczesny sprzęt, a także finansowanie akcji prewencyjnych i profilaktycznych.

Wśród wydatków finansowych, na rzecz Policji dotychczas znalazły się m.in. remont komisariatów w Kostrzynie, Suchym Lesie, Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Kórniku, Mosinie, Pobiedziskach i Swarzędzu, zakupy sprzętu komputerowego i łączności, wyposażenia kwaterunkowego i biurowego, zakup wyposażenia osobistego policjantów, zakup psów służbowych, a także wsparcie zakupu 46 samochodów.

W uroczystości udział wzięli również m.in. wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka i Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk.

Zdjęcia: Maciej Pawlik

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 stycznia 2020