MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Koncert dla medyków

koncert dla medyków próba generalna

Kończący się rok dla wszystkich nas był wyjątkowy i bardzo trudny. Zwłaszcza dla służb medycznych, które od wielu miesięcy, każdego dnia muszą stawiać czoła pandemii koronawirusa i walczą o życie i zdrowie pacjentów. To właśnie im dedykowany będzie specjalny koncert z największymi przebojami musicalowymi, którego pomysł wsparł powiat poznański. Będzie on udostępniony widzom w formie online, od 29 grudnia 2020 roku. O poziom artystyczny wydarzenia zadbają soliści, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

– Motywem przewodnim przedstawienia będzie utwór „Bądźmy razem”, który od czasu swojej premiery, w czerwcu tego roku, stale towarzyszy nam w oczekiwaniu na powrót do normalności. Ta niezwykła kompozycja daje siłę i motywację do tego, by przetrwać ten trudny czas i zrobić to razem. W repertuarze znajdą się także takie utwory, jak „Magic todo” z musicalu „Pippin”, „Miłość szerzyć czas” z kultowej „Zakonnicy w przebraniu” czy też „Chcę bohatera” z „Footloose” – zapewniają artyści i dyrektor placówki Przemysław Kieliszewski. Oprócz znakomitych głosów i fantastycznej choreografii, nagranie wzbogacą ujęcia najbardziej znanych miejsc powiatu poznańskiego.

– „Koncert dla medyków”, bo taką nazwę nosić będzie to wyjątkowe wydarzenie, ma być przede wszystkim formą podziękowania lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu za ich codzienny trud. Przy okazji pomożemy też artystom, którzy w ostatnich miesiącach także znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Zróżnicowany repertuar, złożony z największych hitów musicalowych ma zapewnić wszystkim widzom i słuchaczom świetną zabawę. Być oderwaniem od rzeczywistości – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. Koncert swoją premierę będzie miał 29 grudnia o godz. 12.00 w formie online na kanale YouTube Teatru Muzycznego w Poznaniu. Tam też będzie dostępny w późniejszym terminie.

Zdjęcia z próby generalnej koncertu:

 

Flm prezentujący przygotowania do spektaklu:

 

Film promujący koncert

koncert dla medyków plakat

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 23 grudnia 2020