Koniec sezonu Liderek

koszykarki lidera swarzędz

Koszykarki Lidera Swarzędz zakończyły swój udział w rozgrywkach I ligi. Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej zespół z powiatu poznańskiego uplasował się na szóstym miejscu w tabeli grupy A, co spowodowało, że w pierwszej rundzie fazy play-off przyszło mu zmierzyć z trzecim zespołem grupy B, czyli Contimax MOSiR Bochnia. – Niestety terminy meczów kolidowały z półfinałem mistrzostw Polski juniorek, a połowa naszego I-ligowego zespołu to właśnie juniorki. Graliśmy więc w osłabieniu – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu Liderki przez pewien czas prowadziły, ale z czasem do głosu doszły rywalki, które ostatecznie wygrały 70:55. Nieco podobny przebieg miał też drugi mecz, który rozegrano dwa dni później. Emocji było w nim jednak znacznie więcej, bo w czwartej kwarcie, niesione fantastycznym dopingiem Liderki zniwelowały straty do 1 punktu. Wtedy jednak coś się zacięło w ich grze i zespół z Bochni wygrał po raz drugi, tym razem 74:62.

– Rywalki były o te kilka punktów lepsze w obydwu meczach i zasłużenie awansowały dalej. Warto jednak podkreślić, że młody swarzędzki zespół przez cały sezon zaprezentował się z bardzo dobrej strony i jestem przekonany, że licznie gromadząca się swarzędzka publiczność przeżyła w ostatnich tygodniach wiele emocjonujących chwil – podsumowuje I-ligowe rozgrywki Marcin Madanowski.

Contimax MOSiR Bochnia – Lider Swarzędz 70:55
Lider: Wdowiuk 14, Ratajczak 10, Pisera 10, Wojdalska 9, Kubiak 8, Kupczyk2, Cabańska 2.

Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 62:74
Lider:
Wojdalska 18, Ratajczak 12, Pisera 11, Wdowiuk 9, K. Maj 6, Kubiak 6.

W miniony weekend w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się także turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodziczek starszych do lat 13. Koszykarki Lidera Biofarm Swarzędz gościły zespoły: GUKS Olimpijczyk/UKS 4 Łomża, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz UKS SP 27 Katowice. Podopieczne trener Magdaleny Dedio spisały się fantastycznie, wysoko wygrały wszystkie trzy mecze i z pierwszego miejsca awansowały do turnieju półfinałowego, w którym będą rozstawione w pierwszym koszyku.