Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Ogłoszenia Komunikaty

Konkurs “Cyfrowa majówka”

Cyfrowa majówka to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. – Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem  dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji! Sprawa jest bardzo prosta. W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się, a może i nawet nauczyło, co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać – informują organizatorzy.

– Zaproście seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Poopowiadajcie sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze. Po co to wszystko? Bo warto dać innym coś od siebie i pomóc im lepiej zrozumieć Internet! No dobrze, a dla organizatorów najciekawszych inicjatyw mamy też nagrody! Koncepcja konkursu
Zależy nam, aby „Cyfrowa majówka” przede wszystkim była dobrą zabawą i fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Chcemy docenić najciekawsze inicjatywy. To na ich organizatorów czekają nagrody – czytamy w informacji prasowej.

Do konkursu mogą się zgłosić całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. – Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków. Jeśli prowadzisz małą lokalną firmę i chcesz się zaangażować, zapraszamy! Sołtysi i wójtowie również są mile widziani – zapewniają organizatorzy. Konkurs organizowany jest w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i
Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Więcej informacji w załączniku.

Cyfrowa majówka – informacja o konkursie

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 kwietnia 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum