Kotwica znów grała dla Unii

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz udanie rozpoczęli długi majowy weekend. W sobotę lider grupy wielkopolskiej IV ligi pewnie pokonał na własnym boisku SKP Słupcę i coraz poważniej może myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. – Choć w tym meczu „Duma Swarzędza” musiała grać bez dwóch swoich napastników, to i tak zdołała wbić SKP Słupca trzy bramki. Rywale strzelili tylko jednego gola i Unia zanotowała kolejne domowe zwycięstwo – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Początek spotkania nie zapowiadał jednak łatwej przeprawy podopiecznych trenera Tomasza Bekasa, bo goście już w 10 minucie wykorzystali niefrasobliwość obrońców Unii i wyszli na prowadzenie. Zespół ze Swarzędza szybko odzyskał jednak inicjatywę i systematycznie punktował rywali. Po tej wygranej Unia ma już pięć punktów przewagi nad Nielbą Wągrowiec oraz sześć nad Mieszkiem Gniezno.

Ta przewaga zresztą cały czas rośnie, bo rywale nie mogą dotrzymać drużynie ze Swarzędza kroku. Tym bardziej, że po raz kolejny w tym sezonie dla Unii zagrała Kotwica Kórnik, remisując 1:1 w Gnieźnie. Goście mogli w tym spotkaniu pokusić się nawet o komplet punktów, ale Mieszko w ostatnich minutach doprowadziło do remisu. Kotwica na ten moment jest czwarta w tabeli, ale jej strata do Unii jest już dość znacząca, bo wynosi jedenaście punktów. Tuż za nią, ze stratą jednego oczka, jest Huragan Pobiedziska, który w 28. serii spotkań ograł na własnym boisku 2:0 Victorię Ostrzeszów. Cenne zwycięstwo w tej kolejce zapisali na swoim koncie również piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, wygrywając 1:0 w Koninie z tamtejszym Górnikiem. Następne mecze o punkty już 3 maja. Aktualna tabela, terminarz i komplet wyników na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – SKP Słupca 3:1 (1:1)
Bramki: Radosław Barabasz (21, karny), Damian Pawlak (59, karny), Wojciech Antczak (82) – Kacper Kajdan (10).

Mieszko Gniezno – Kotwica Kórnik 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Hoffmann (80) – Tymoteusz Gabski (25).

Huragan Pobiedziska – Victoria Ostrzeszów 2:0 (1:0)
Bramki: David Paku-Tshela (35), Paweł Piceluk (80).

Górnik Konin – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:1 (0:1)
Bramka: Ivan Morozov (43).