Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Maj 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

“Laur Seniora” dla Lisówek

Podsumowanie akcji Laur Seniora 2019

Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach został laureatem pierwszej edycji konkursu „Laur Seniora”, którego finał i wyniki zostały ogłoszone podczas targów Viva Seniorzy! Celem konkursu jest promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej, a oferowanych przez producentów lub usługodawców, jak również realizowanych przez stowarzyszenia lub instytucje.

Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach, będąc jednostką organizacyjną powiatu poznańskiego uczestniczy w targach Viva Seniorzy od pierwszej edycji. To wspaniała okazja do prezentacji oferty dedykowanej seniorom wymagającym pomocy instytucjonalnej. Dom świadczy bowiem całodobowe, kompleksowe usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne. To, co wyróżnia Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach na tle innych tego typu placówek, to między innymi komfortowe pokoje wyłącznie jedno i dwuosobowe, otoczenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, brak barier architektonicznych, domowe posiłki przygotowywane na miejscu.

– Nie każdy Dom Pomocy Społecznej posiada doskonale wyposażoną bazę rehabilitacyjną, siłownię zewnętrzną, pokoje hotelowe dla rodzin odwiedzających seniorów, salę doświadczania świata do prowadzenia zajęć z osobami z demencją starczą czy z chorobą Alzheimera. Dzięki dofinansowaniu powiatu poznańskiego zapewniona jest również komunikacja z Poznaniem, na terenie placówki znajduje się przystanek autobusowy, funkcjonuje sklepik, gabinet fryzjerski, kaplica – opisuje Robert Leszczak, zastępca dyrektora placówki w Lisówkach.

W tym roku aranżacja stoiska targowa utrzymana była w konwencji ekologicznej – zapach drewna, lasu, goście byli też częstowani jabłkami z polskiego sadu. Elementami graficznymi podkreślono 20-letnie doświadczenie i profesjonalizm – w tym roku minęło bowiem 20 lat od przyjęcia pierwszego mieszkańca. Ponadto przygotowany został specjalny przewodnik „Krok po kroku jak zamieszkać w Domu w Lisówkach”. Szata graficzna – duża czcionka, urzędowa procedura przyjęcia wyjaśniona w przystępny sposób, ale również pomocne wskazówki, jak się przygotować do zamieszkania w domu pomocy społecznej, to atuty przewodnika dla seniorów.

– Innowacyjną i bezprecedensową formą prezentacji oferty Domu Pomocy Społecznej była możliwość porozmawiania z jego mieszkańcami. To gwarantowało obiektywną ocenę jakości świadczonych usług i potwierdzenie domowej atmosfery, którą na co dzień staramy się tworzyć. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia naszej placówki, wykwalifikowana kadra pracowników zawsze służy pomocą i radą. Przy okazji można pospacerować, zrelaksować się w otoczeniu pięknej przyrody – zapewnia Robert Leszczak.

– Cieszymy się bardzo z prestiżowej nagrody “Laur Seniora”, z uznania organizatora konkursu – MTP w Poznaniu. Z satysfakcją przyjmujemy też fakt, że codzienna praca całego zespołu na rzecz seniorów wymagających pomocy i wsparcia, a także forma prezentacji podczas targów została zauważona i doceniona. Dziękuję również wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko – zakończył zastępca dyrektora placówki w Lisówkach.

Zdjęcia: DPS w Lisówkach

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 października 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum