MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Liderki mistrzyniami strefy

liderkl do lat 13

Młode koszykarki Lidera Swarzędz wróciły na parkiet. Po lockdownie jako pierwsze zagrały młodziczki starsze do lat 13. Podopieczne trener Magdaleny Dedio rywalizowały w dwóch pierwszych spotkaniach w ramach rozgrywek strefowych. Liderki przystępowały do nich jako mistrzynie Wielkopolski z bilansem czterech zwycięstw i zero porażek.

– Graliśmy w Koszalinie. W pierwszym meczu dziewczyny zmierzyły się z KSKK i pewnie wygrały 67:40. Następnie zagrały z najlepszym zespoły województwa zachodniopomorskiego, czyli MKS Kusy Szczecin i również zwyciężyły 77:53. Te dwa zwycięstwa i układ innych spotkań zapewniły nam tytuł mistrzyń strefy i to bez względu na wyniki spotkań rewanżowych – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Punkty w dwóch spotkaniach zdobywały: Pola Bącalska (2,0), Gabriela Flaszak (12,22), Maria Frąckowiak (0,0), Gabriela Gajda (0,-), Alicja Kobylińska (5,3), Antonina Kuchcińska (8,10), Antonina Maj (13,16), Marika Mierzejewska (12,6), Hanna Mróz (0,0), Liliana Nawrot (-,0), Antonina Sikora (6,6), Nikola Sznura (2,4) oraz Julia Zając (6,10). Rewanże odbędą się w Swarzędz w weekend majowy.

liderkl do lat 13Juniorki młodsze Lidera Swarzędz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 kwietnia 2021