MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Relacje

Liderzy Przedsiębiorczości

gala lider przedsiębiorczości

Poznański Lider Przedsiębiorczości jest pełnoletni. Mimo trwającej pandemii, 18. edycja konkursu pokazała, że wielu przedsiębiorców poradziło sobie z kryzysem, a powiat poznański chciał ich docenić. W czwartek, 10 czerwca Jan Grabkowski, starosta poznański, wręczył tytuły Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości najlepszym przedsiębiorcom w Metropolii Poznań. Uroczystość odbyła się w Bazarze – symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

Dokładniejsza diagnostyka nowotworu, wyrób najefektywniejszej metody terapeutycznej w leczeniu onkologicznym – to naukowy projekt, firmy MNM Diagnostics, która w tym roku zdobyła pierwsze miejsce w kategorii start-up. Wśród tegorocznych liderów, w kategorii mikroprzedsiębiorstwo statuetka trafiła do Medikol Healthcare – autoryzowanego dystrybutora aparatury RTG, a w kategorii mały przedsiębiorca do spółki Drewno Gamrat Grzegorz Marek. Firma od 2004 roku zajmuje się sprzedażą najlepszych wyrobów z drewna stosowanych w budownictwie i branży meblowej. Z kolei w kategorii średni przedsiębiorca pierwsze miejsce otrzymała spółka Polychem Systems działająca w branży budowlanej, obuwniczej czy górniczej, do których dostarcza m.in. wysokiej jakości wyroby poliuretanowe.

– Poznański Lider Przedsiębiorczości jest uznaną nagrodą w naszym regionie. Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie z pewnością zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy, a jednocześnie przyczyni się do promocji naszych produktów i usług – podkreślali zgodnie laureaci 18. edycji konkursu. Jan Grabkowski nie ma wątpliwości, że statuetka Lidera może pomóc firmom w trudnych czasach. Starosta zaznaczył jednak, że sytuacja gospodarcza w naszym regionie jest niezmiennie dobra. Liczba podmiotów gospodarczych działających na terenie powiatu poznańskiego wzrosła i wyniosła w 2020 roku już ponad 68 tysięcy. Powiat poznański, mimo trudnego czasu pandemii, jest wciąż prężnie rozwijającym się rynkiem pracy.

– Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku. A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, pozwolą na podniesienie kwalifikacji pracowników tych firm – mówił starosta poznański. – Nie ukrywam, że jestem szczęśliwy, że mogliśmy się spotkać w takim gronie. W gronie ludzi przedsiębiorczych, otwartych, stanowiących o sile powiatu poznańskiego, miasta Poznania i całej Metropolii – dodał Jan Grabkowski podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień, którą można było na żywo obejrzeć w Telewizji WTK.

W dotychczasowych osiemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody. Są to bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz staże na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, bezpłatne studia i szkolenia na Politechnice Poznańskiej, obsługę rachunków bankowych na specjalnych warunkach przez PKO BP, bezpłatne stoiska na MTP, bezpłatny pakiet ogłoszeń o pracę na portalu Flexi.pl, bezpłatny staż w Uczelnianym Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, pakiet profesjonalnych usług doradczo-szkoleniowych oraz wsparcie merytoryczne i infrastrukturalne w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM a także warsztat kreatywny dla właścicieli i kadry menadżerskiej ufundowany przez Grant Thornton.

Organizatorem aktualnej edycji bezpłatnego konkursu jest powiat poznański. Zgłaszać mogły się firmy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego, a także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków). Każdy kto wystartował musiał poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. – Pomimo trudnej sytuacji dla prowadzenia działalności gospodarczej wynikającej z pandemii, firmy, które przesłały wnioski do konkursu reprezentują wysoki poziom, a niektóre mają ciekawe nowe inicjatywy na rozwój biznesu – komentuje Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.

W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z terenu Metropolii Poznań. Poniżej lista Liderów 18. edycji konkursu:

Kategoria startup
Lider: MNM Diagnostics Sp. z o.o.
Wyróżnienie: KPMP Solutions Sp. z o.o.

Kategoria mikroprzedsiębiorca
Lider: Medikol Healthcare Sp. z o.o.
Wyróżnienia: „HMC Internet Solutions” Marcin Hankiewicz, 3Mindset Sp. z o.o., Arbatech Sp. z o.o.

Kategoria Mały Przedsiębiorca
Lider: Drewno Gamrat Grzegorz Marek
Wyróżnienia: SEMPIRE Sp. z o.o. Sp. k., Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju Sp. z o.o. Sp. k.

Kategoria Średni Przedsiębiorca
Lider: Polychem Systems Sp. z o.o.
Wyróżnienia: Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o., FIBAR Group S.A., Fabryka Armatur “Swarzędz” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PIOTROWSKI Sp. z o.o.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 czerwca 2021