Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Liga i dwa turnieje w Luboniu

To był bardzo pracowity weekend dla tenisistek stołowych LKTS Luveny. Emocje rozpoczęły się już w piątkowy wieczór, kiedy to pierwszy zespół z Lubonia, w swoim drugim spotkaniu o I-ligowe punkty, zmierzył się z LUKS-AGRO SIEĆ Chełmno. Zawodniczki z powiatu poznańskiego miały za sobą wsparcie kibiców, ale mimo zaciętej walki uległy rywalkom 4:6.

Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowały się zawodniczki grające przy pierwszym stole, a zwłaszcza Paulina Nowacka, która wygrała oba pojedynki singlowe. Kolejny punkt dołożyła też Zuzanna Sułek. Niestety, tym razem tak skuteczne nie były ich koleżanki z drugiego stołu, bo zarówno Joanna Spychała, jak i Maja Zielińska i Anita Chudy nie potrafiły pokonać swoich rywalek.

Ta ostatnia była bardzo blisko ogrania Marty Drąg, ale po pięciosetowym boju, i porażce 8:11 w ostatniej partii, musiała uznać wyższość przeciwniczki. Anita Chudy zdobyła jednak punkt, w grze deblowej wraz z Pauliną Nowacką. Niestety w drugiej grze podwójnej, Zuzanna Sułek i Joanna Spychała, uległy rywalkom 1:3. Tym samym spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem przyjezdnych.

Pierwszy zespół LKTS Luveny przegrał we własnej sali z LUKS-AGRO SIEĆ Chełmno

Dzień później grał drugi zespół LKTS Luveny, który od tego sezonu także występuje w I lidze. Rezerwy, w których występują najmłodsze zawodniczki z Lubonia, uległy na wyjeździe 1:9 GLKS II Nadarzyn. Jedyny punkt w tym meczu zdobyła Aleksandra Nowak, która po pięciosetowej potyczce ograła Amelię Więcek. To pierwszy, historyczny wygrany pojedynek młodej ekipy z Lubonia w I-ligowych rozgrywkach.

Tego samego dnia w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS. Reprezentanci gospodarzy zdobyli w tych zawodach trzy złote i jeden srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Sułek w rywalizacji żaków, Patrycja Frelich wśród młodziczek oraz Kacper Zrol w gronie młodzików. Druga lokata przypadła Damianowi Pyśkowi w turnieju kadetów.

W niedzielę, w tym samym miejscu, walczono już w pierwszym tegorocznym Grand Prix Wielkopolski seniorek. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowała się Anita Chudy, która w pokonanym polu zostawiła wszystkie rywalki. Tuż za nią uplasowała się zaledwie 15-letnia Zuzanna Sułek. Bardzo wysokie, szóste miejsce zajęła też kadetka Julia Gładysz. Anita Chudy dzięki tej wygranej wywalczyła awans do Grand Prix Polski seniorek, które za dwa tygodnie odbędzie się w Wałbrzychu. Limit imienny na te zawody posiada już Paulina Nowacka.

Anita Chudy wygrała Grand Prix Wielkopolski seniorek (Fot. 2x LKTS Luvena Luboń)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 września 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum