MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Linia życia dla małej Olgi

spacer dla Olgi plakat

Grupa wrażliwych kobiet z Pobiedzisk, poruszonych chorobą 17-miesięcznej Olgi Miśkiewicz i determinacją jej rodziców, którzy podjęli się walki o pozyskanie funduszy na najdroższy lek świata, postanowiła połączyć linią życia Pobiedziska, w których dziewczynka w Stowarzyszeniu DLA CIEBIE jest poddawana terapii i rehabilitacji, z Kiszkowem, gdzie Olga wraz z rodzicami mieszka. Akcja odbędzie się 21 marca.

U Olgi zdiagnozowano SMA. Największą szansą dla dziewczynki jest terapia genowa. Do tego jest potrzebny jednak specjalny preparat, który dostarczy chorej kopię genu, którego nie ma, i przez którego brak jej mięśnie umierają. Im prędzej zostanie Oldze podany, tym lepiej, bo tym mniejsze spustoszenie zrobi choroba w jej ciele. Na ten moment dziewczynka nie jest w stanie sama usiąść i nie raczkuje, bo jej rączki i nóżki są już zbyt słabe, by ruszyć nimi do przodu… Aktualnie Olga waży niespełna 8 kg. Terapię można rozpocząć w USA.

linia życia dla Olgi plakat

Organizatorzy akcji ufają, że dzięki ich działaniom o Oldze i determinacji jej rodziców dowie się wielu ludzi. – Historia tej dziewczynki to jedna z tych, które chwytają za serce tak mocno, że trudno złapać oddech. Nasz spacer z Pobiedzisk do Kiszkowa to nie tylko radosna droga, usłana życzliwością i ciepłem, ale przede wszystkim symboliczna próba solidaryzowania się z dziewczynką, bo przebycie 15 kilometrów, to nie lada wyzwanie dla większości z nas – informują organizatorzy wydarzenia.

– Maszerując do mety, chcemy udowodnić, że wszystko jest możliwe. Nie ma takiego celu, którego nie uda nam się razem osiągnąć. Dlatego wspólnie zbieramy się 21 marca, by walczyć dla Olgi i pokazać, że każdy, nawet najmniejszy krok, przybliża nas do ocalenia jej życia. Boisz się, że nie dasz rady? Nie musisz się o to martwić! Na każdym kroku będą towarzyszyć nam autobusy. Zapewniamy również powrót po odbytym marszu, oczywiście respektując wytyczne w związku z zagrożeniem epidemiologicznym – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że na dzisiaj, na koncie zbiórki na portalu “siepomaga” znajduje się blisko 2 mln złotych, zebranych w trzy miesiące. Do wyznaczonego celu brakuje jednak 8 mln złotych.

spacer dla Olgi plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 marca 2021