MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Edukacja

Mali inżynierowie z powiatu

Aż pięć szkół z powiatu poznańskiego znalazło się w gronie trzynastu nagrodzonych placówek w drugiej edycji programu „Szkoła Małego Inżyniera”. – Walka o miejsce w zwycięskiej trzynastce trwała praktycznie do samego końca. Tak duże zainteresowanie i determinacja głosujących pokazuje, jak istotna społecznie jest kwestia sprawnej i atrakcyjnej edukacji technicznej w szkołach – można przeczytać na stronie projektu.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 141 szkół podstawowych i gimnazjów z Wielkopolski, które przez dwa tygodnie zbierały głosy poparcia. Łącznie w czasie głosowania w drugiej edycji programu „Szkoła Małego Inżyniera” w ciągu zaledwie 14 dni oddano ponad 550 000 (!) głosów. Najwięcej zdobyła ich Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wolsztynie. Trzecia lokatę uzyskał Zespół Szkół w Kleszczewie.

Kolejna dwie lokaty zajęły Prywatna Szkoła Podstawowa “Kuźnia Talentów” w Lusówku oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach. Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, a na dwunastym – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku. Każda z trzynastu zwycięskich placówek otrzyma dokładnie taki sam zestaw nagród do promocji oraz nauki przedmiotów ścisłych w swoich placówkach.

Nagrodami będą środki na zakup zestawów klocków Lego® Mindstorms® EV3 o wartości 6 000 złotych, festiwal technologiczny, który odbędzie się w zwycięskiej szkole – pokaz oraz seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych i warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły, a także certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków Lego® Mindstorms® EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Klocki Lego® Mindstorms® EV, to uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków Lego, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania. Głównym celem projektu „Szkoła Małego Inżyniera”, który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 grudnia 2017