MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Lip 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Medale kolarzy na torze

kolarze jedynki kórnik

W Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowali się reprezentanci UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik oraz Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ci pierwsi wrócili z mistrzostw z pięcioma medalami. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Joanna Błaszczak, która została mistrzynią Polski w sprincie indywidualnym juniorek. Ta sama zawodniczka była też druga w keirnie.

Srebrny krążek w Szczecinie zdobyła również Tamara Szalińska, która zajęła drugie miejsce w omnium. – Do złotego medalu zabrakło jej zaledwie dwóch punktów – mówi trener kolarzy z Kórnika, Robert Taciak. – Kolejny srebrny medal wywalczył dla nas Mateusz Przymusiński, który był drugi w sprincie indywidualnym juniorów. Brązowym medalem mogą się natomiast pochwalić nasze juniorki. W rywalizacji sprintu drużynowego pojechały w składzie: Tamara Szalińska, Emilia Jurga i Joanna Błaszczak – dodaje.

Bardzo dobrze w Szczecinie zaprezentowali się także kolarze z Tarnowa Podgórnego. Złote medale wywalczyli tam Szymon Potasznik i Radosław Frątczak, którzy nie mieli sobie równych w madisonie. Ten pierwszy stanął też na najwyższym stopniu podium w omnium, a tuż za nim w tej konkurencji uplasował się Radosław Frątczak. Srebrne medale wywalczyli również Łukasz Kowal w sprincie oraz drużyna jadąca w składzie Mateusz Kostański, Radosław Frątczak, Szymon Potasznik i Konrad Trzęsowski.

kolarze jedynki kórnikfot. Jedynka Kórnik Facebook

kolarze tarnoviifot. KK Tarnovia Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 lipca 2021