Memoriał dla Warszawy

Memoriał Gołasia 2019 w siatkówce w Zalasewie

Projekt Warszawa wygrał XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale, w wypełnionej po brzegi hali w Zalasewie, siatkarze ze stolicy pokonali 3:2 Aluron Virtu CMC Zawiercie. Dla siatkarzy z Warszawy to drugi triumf w tej imprezie w ostatnich trzech latach. Zmieniła się jednak nazwa drużyny. Wcześniej było to Onico, a teraz siatkarze grają pod szyldem Projekt.

W stolicy zmienili się również szkoleniowcy. W poprzednim Memoriale na trenerskiej ławce siedział Stephane Antiga, a obecnie z końcowego sukcesu swojego zespołu cieszył się Andrea Anastasi. Najbardziej wartościowymi zawodnikami meczu o pierwsze miejsce zostali atakujący ekipy z Zawiercia, Mateusz Malinowski oraz Andrzej Wrona środkowy Projektu, będący także kapitanem swojej drużyny. Równie zacięty co finał był mecz o trzecie miejsce, w którym Jastrzębski Węgiel po pięciosetowym boju pokonał PGE Skrę Bełchatów.

Turniej w Zalasewie, tak jak w ubiegłym roku, przyciągnął do hali komplet kibiców. Nie zabrakło nawet zorganizowanych grup z Zawiercia i Jastrzębia. Dla fanów przygotowano mnóstwo atrakcji, z siatkarskim muzeum na czele. Nie zabrakło także tradycyjnych licytacji sportowych pamiątek. Co jednak najważniejsze, kibice zobaczyli znakomite i stojące na wysokim poziomie widowiska. – Za chwilę startują rozgrywki ligowe i wszyscy są już w wysokiej formie – ocenił Michal Masny, rozgrywający ekipy z Zawiercia.

Wielką gratką dla fanów była także sama możliwość obejrzenia w akcji największych siatkarskich gwiazd. Na boisku pojawili się przecież m.in. Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk ze Skry, Dawid Konarski, Lukas Kampa oraz Christian Fromm z Jastrzębskiego Węgla, Michal Masny, Grzegorz Bociek i Nikołaj Penczew z Aluronu, a także Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Antoine Brizzard i Kevin Tillie z Projektu. Podsumowując, to było prawdziwe siatkarskie święto…

finał: Aluron Virtu CMC Zawiercie – Projekt Warszawa 2:3 (25:21, 18:25, 23:25, 25:18, 12:15)
mecz o 3. miejsce: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (19:25, 25:23, 25:18, 12:25)
półfinał: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 17:25)