Młodziczki 10 drużyną w Polsce

koszykarki lidera swarzędz młodziczki

Koszykarki Lidera Biofarm Swarzędz z rocznika 2011/12 w miniony weekend rywalizowały we Wrocławiu w półfinale mistrzostw Polski młodziczek starszych do lat 13. – Dla naszego klubu to był już czwarty półfinał mistrzostw kraju na cztery możliwe. Są tylko cztery kluby w Polsce, które mogą się poszczycić takim osiągnięciem. Oprócz nas to MUKS Poznań, AZS Gorzów oraz GTK Gdynia. Towarzystwo więc doborowe – mówi Marcin Madanowski, prezes klubu z powiatu poznańskiego.

– Półfinał, w którym grały dziewczyny był najbardziej wyrównany z całej czwórki imprez, które odbywały się w Polsce w ten weekend. Pierwszego dnia Liderki zmierzyły się z MKS MOS Katowice. Stremowane katastrofalnie rozpoczęły pierwszą kwartę, którą przegrały 4:16. Piorunujące ostatnie trzy minuty drugiej kwarty pozwoliły Liderkom schodzić na przerwę przy remisie. Druga połowa to już walka kosz za kosz, która liczne grono kibiców przyprawiała o stan przedzawałowy. W ostatniej akcji katowiczanki pięciokrotnie rzucały do kosza, ale żadna z tych prób nie okazała się celna i to Liderki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 57:56 – relacjonuje.

Drugiego dnia, po zaciętej walce Liderki uległy gospodyniom ze Ślęzy Wrocław 54:62, a o porażce zadecydowały ostatnie dwie minuty meczu. – Turniej tak się ułożył, że do awansu do finału decydował ostatni mecz z MUKS Bydgoszcz. Liderki zaczęły go od prowadzenia 12:1, ale potem gra się wyrównała i toczyła kosz za kosz. W końcówce kilka rzutów swarzędzanek wykręciło się z kosza i Liderki uległy 37:40. Ogrom łez i smutku zakończył ten bardzo udany sezon. Podopieczne trener Marty Urbaniak w ciągu tego roku zrobiły ogromny koszykarski postęp. Swarzędzanki nie były bowiem żadnym faworytem nawet w województwie – zapewnia Marcin Madanowski.

– W lidze z miesiąca na miesiąc grały coraz lepiej. Doznały tylko trzech porażek ligowych, dwie z MUKS Poznań, który jest faworytem do medalu oraz jedną z AZS Poznań. Na wzmiankę zasługują też rodzice z #LiderFamily, którzy kapitalnie wspierali swoje pociechy przez cały sezon i byli stawiani jako wzór dla innych drużyn – dodaje. Liderki zagrały we Wrocławiu w składzie: Maja Andrzejczak (7,3,0), Zuzia Białas (2,0,0), Amelia Chmielewska (0,0,4), Matylda Jęczmionka (5,8,6), Klaudia Kapturska (2,0,0), Iga Nitschke (16,17,8), Lena Pruszkowska (0,4,4), Maria Sobańska (14,4,3), Lena Stróżyńska (2,2,0), Hania Szopka (9,12,12), Alicja Zawieja (-,-,-), Hania Zawieja (0,2,0).

koszykarki lidera swarzędz młodziczki

Opublikowano: 14 maja 2024