MenuMenu główne
Powiat Poznański
Czujka tlenku węglaLogo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Edukacja

Młodzież nie zawiodła

konkurs skrzydła życia ogłoszenie wyników

Zakończyła się siódma edycja konkursu fotograficznego pod nazwą „Skrzydła życia – widzę, słyszę, reaguję” organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. – Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problematykę przemocy, uzależnienia, wykluczenia społecznego i tolerancji oraz zachęcenie młodzieży do przedstawienia przemyśleń na ten temat – mówi mł. asp. Marta Mróz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Prace, które do nas dotarły były wykonane różnymi technikami, z wykorzystaniem grafik komputerowych, rysunku czy też fotografii. Co jednak najważniejsze, dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie są przemyślenia młodzieży w zakresie problematyki przemocy, uzależnień i tego wszystkiego, na co nie ma zgody i przyzwolenia. Jak młodzież te zagrożenia postrzega, i jak na nie reaguje. Konkurs zresztą nie kończy historii tych prac. One później będą wykorzystywane w naszych innych projektach, skierowanych do rówieśników osób, które brały udział w konkursie – dodaje.

– Wypada się tylko cieszyć, że taki konkurs istnieje, i że uczniowie z placówek oświatowych z terenu powiatu poznańskiego chętnie w nim uczestniczą. Warto też podkreślić wysoki poziom nadesłanych prac. Uczestniczyłem w obradach jury i muszę przyznać, że wybranie tych najlepszych było nie lada wyzwaniem. Młodzież zatem nie zawiodła – ocenił Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Ostatecznie postanowiono wybrać osiem prac. Z nich najwyżej oceniono i pierwsze miejsce przyznano pracy pt. „Rozpędźmy chmury” wykonanej przez Lidię Wawrzyniak z SP w Stęszewie.

Drugą nagrodę otrzymała Hanna Parysek za pracę pt. „Pomóż, by żyć”. – O czym ona jest? Chciałam w niej pokazać, że osoba na pierwszy rzut oka szczęśliwa, wcale taką być nie musi – powiedziała 13-letnia uczennica SP w Paczkowie, najmłodsza uczestniczka tegorocznego konkursu. Trzecia nagroda przypadła natomiast Lenie Jakubowskiej z SP w Koziegłowach za pracę pt. „Wypal się z nałogu”. Postanowiono również przyznać wyróżnienia. Otrzymali je: – Sandra Michalak i Wiktoria Pomys z SP w Stęszewie, Zuzanna Grzędzielska z SP w Paczkowie, Weronika Jóś z SP w Koziegłowach oraz Mateusz Gołembowski z ZS nr 1 w Swarzędzu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 kwietnia 2022