MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Edukacja

Młodzież nie zawiodła

konkurs skrzydła życia ogłoszenie wyników

Zakończyła się siódma edycja konkursu fotograficznego pod nazwą „Skrzydła życia – widzę, słyszę, reaguję” organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. – Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problematykę przemocy, uzależnienia, wykluczenia społecznego i tolerancji oraz zachęcenie młodzieży do przedstawienia przemyśleń na ten temat – mówi mł. asp. Marta Mróz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Prace, które do nas dotarły były wykonane różnymi technikami, z wykorzystaniem grafik komputerowych, rysunku czy też fotografii. Co jednak najważniejsze, dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie są przemyślenia młodzieży w zakresie problematyki przemocy, uzależnień i tego wszystkiego, na co nie ma zgody i przyzwolenia. Jak młodzież te zagrożenia postrzega, i jak na nie reaguje. Konkurs zresztą nie kończy historii tych prac. One później będą wykorzystywane w naszych innych projektach, skierowanych do rówieśników osób, które brały udział w konkursie – dodaje.

– Wypada się tylko cieszyć, że taki konkurs istnieje, i że uczniowie z placówek oświatowych z terenu powiatu poznańskiego chętnie w nim uczestniczą. Warto też podkreślić wysoki poziom nadesłanych prac. Uczestniczyłem w obradach jury i muszę przyznać, że wybranie tych najlepszych było nie lada wyzwaniem. Młodzież zatem nie zawiodła – ocenił Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Ostatecznie postanowiono wybrać osiem prac. Z nich najwyżej oceniono i pierwsze miejsce przyznano pracy pt. „Rozpędźmy chmury” wykonanej przez Lidię Wawrzyniak z SP w Stęszewie.

Drugą nagrodę otrzymała Hanna Parysek za pracę pt. „Pomóż, by żyć”. – O czym ona jest? Chciałam w niej pokazać, że osoba na pierwszy rzut oka szczęśliwa, wcale taką być nie musi – powiedziała 13-letnia uczennica SP w Paczkowie, najmłodsza uczestniczka tegorocznego konkursu. Trzecia nagroda przypadła natomiast Lenie Jakubowskiej z SP w Koziegłowach za pracę pt. „Wypal się z nałogu”. Postanowiono również przyznać wyróżnienia. Otrzymali je: – Sandra Michalak i Wiktoria Pomys z SP w Stęszewie, Zuzanna Grzędzielska z SP w Paczkowie, Weronika Jóś z SP w Koziegłowach oraz Mateusz Gołembowski z ZS nr 1 w Swarzędzu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 28 kwietnia 2022