MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< wrz 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mój Dom w Koziegłowach

mój dom w koziegłowach

Mobilne Centrum Mój Dom zawitało do Koziegłów. – Jesteśmy na półmetku naszego projektu. Inauguracja odbyła się pod koniec sierpnia w Mosinie. Później odwiedziliśmy jeszcze Tulce i Swarzędz, a w planach mamy jeszcze wizyty w Suchym Lesie, Tarnowie Podgórnym i Murowanej Goślinie – mówi Mateusz Gruchot z Fundacji Barak Kultury, która jest organizatorem przedsięwzięcia finansowanego przez powiat poznański.

Czym jest Mobilne Centrum Mój Dom? To seria siedmiu wydarzeń przeznaczonych dla obywateli Ukrainy zamieszkujących obecnie powiat poznański i jego okolice. Głównym celem projektu jest integracja społeczności i pomoc w aklimatyzacji w nowym środowisku. Ma to być jednak pomoc szczególna, pozwalająca stworzyć dla nich nowy dom, w którym będą mogli poczuć się jak u siebie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nie wszyscy Ukraińcy mogą wrócić do Ojczyzny.

– W ramach projektu realizujemy zajęcia podzielone w dwóch segmentach. Pierwszy to mobilna świetlica, gdzie odbywają się różnego rodzaju warsztaty artystyczne. Drugi stanowi natomiast pomoc psychologiczna. Ta pomoc jest zresztą później kontynuowana indywidualnie, w zależności od potrzeb – mówi Mateusz Gruchot. – Poruszamy ważne i trudne tematy, dlatego musimy działać dynamicznie i reagować na wszystkie zmienne, które się w danym momencie pojawiają – dodał.

Informacje o projekcie, jak i o terminach i miejscach, gdzie zawita Mobilne Centrum Mój Dom można przeczytać TUTAJ.

Zdjęcia: Agata Mazurkiewicz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 września 2022