Moto Eko Sport w Cerekwicy

moto eko sport w cerekwicy

Pierwsza edycja pikniku pod nazwą Moto Eko Sport, którą wsparł m.in. powiat poznański, przeszła do historii. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Dolina Samy, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. To właśnie na terenie przy tej placówce impreza się odbyła. – Ona się doszła do skutku przede wszystkim za sprawą zaangażowania wielu instytucji i organizacji, w tym m.in. Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Automobilklubu Wielkopolska, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, ITD, Stowarzyszenia PO-znańskie klasyki PRLu, a także Grupy Cichy Zasada, która przyjechała z autami elektrycznymi – mówi Karolina Miarka.

– Na pikniku znajdowały się stoiska partnerów, gdzie można było zapoznać się z ich działalnością, znakowano rowery czy też opowiadano o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W strefie eko szyto woreczki sensoryczne z materiałów z recyklingu, wyklejano ziołowe ramki oraz można było sprawdzić swoją wiedzę na temat ziół. Strefa sportowa prawie w całości należała do najmłodszych. Były też konkursy związane tematycznie z szeroko pojętą motoryzacją i bezpieczeństwem ruchu drogowego, ekologią i ochroną środowiska oraz oczywiście konkurencje sportowe – dodaje. Imprezę swoim patronatem honorowym objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

Opublikowano: 18 września 2023