MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Muzeum Rolnictwa otwarte

Muzeum szreniawa

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie jest kolejną instytucją, która przywróciła swoją działalność z udziałem widzów. Stało się to we wtorek, 12 maja. – Z powszechnie znanych powodów nie może to być na ten moment pełna obsługa naszych gości. W trosce o zdrowie nas wszystkich możemy zaoferować tylko ograniczony zakres usług dla wizytujących naszą instytucję kultury. Przewidujemy stopniowe, trzyetapowe otwarcie – informuje Muzeum.

W pierwszym etapie, dostępne są park, podwórze folwarczne oraz ekspozycje plenerowe, czyli skansen pszczelarski, wystawa agrolotnicza, wiaty z maszynami, teren prezentujący zaopatrzenie wsi w wodę, kieraty, wybiegi ze zwierzętami, sad z dawnymi odmianami drzew owocowych oraz woliery z ptactwem. Pozostałe ekspozycje oraz wieża widokowa pozostają nieczynne aż do odwołania.

Ponadto zawieszone są następujące przedsięwzięcia: usługi przewodnickie, lekcje muzealne, „weekendowe spotkania z widzem”, program dla rodzin „muzealna przygoda”, spotkania z żywnością tradycyjną, program dla „dorosłych i dojrzałych”, a także imprezy plenerowe.

Muzeum SzreniawaFot. Muzeum w Szreniawie Facebook

– W przypadku oddziału Muzeum w Uzarzewie do dyspozycji zwiedzających jest park, w którym można obejrzeć wiele gatunków drzew znajdujących się na ścieżce edukacyjnej oraz z zewnątrz – pałac z połowy XIX wieku. W swarzędzkim oddziale Muzeum udostępniony zostaje park wraz z kolekcją plenerową zabytkowych uli oraz szkółki roślin miododajnych. Oddziały w Jaraczu i Nowym Tomyślu zostaną otwarte z chwilą uzyskania zezwoleń Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej co ma nastąpić niebawem – informuje Muzeum.

Spacery po dopuszczonych w tym celu miejscach powinny się odbywać z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami oraz z zaopatrzeniem się w obowiązkowe i ogólnie stosowane środki ochrony osobistej (maseczki).

– Prosimy o dezynfekowanie rąk w wyznaczonych do tego miejscach. Mimo ograniczeń zachęcamy Państwa do odwiedzin Muzeum nawet w tak uszczuplonej formie i do obcowania z kulturą w wydaniu naszego Muzeum. Liczymy, że z biegiem czasu i w następnych etapach będziemy mogli poszerzać ofertę dla Państwa i dlatego warto być w kontakcie z nami oraz śledzić np. nasz profil na Facebooku i komunikaty na stronie internetowej – czytamy w komunikacie.

Muzeum w Szreniawie otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków od godz. 9.00 do 17.00. Cena biletu spacerowego wynosi 5 złotych od osoby. W soboty wstęp bezpłatny.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 maja 2020