MenuMenu główne
Powiat Poznański
Logo opłat urzędowych onlineLogo opłaty urzędowe online



Relacje

Muzyczna celebracja Dnia Kobiet

koncert Szymona Gądy w Skrzynkach

Utwory Krzysztofa Krawczyka i Zbigniewa Wodeckiego znają wszyscy. Starsi pamiętają je w oryginalnych wersjach, a młodsi w nowocześniejszych aranżacjach i coverowych interpretacjach. To po prostu kanon polskiej piosenki. Nic więc dziwnego, że 9 marca – specjalny, sobotni wieczór w Dworze Skrzynki – będzie zapamiętany na długo. Szymon Gąda wraz ze swoim chórkiem przypomniał najbardziej  znane i uwielbiane przeboje Wodeckiego i Krawczyka.

Szymon Gąda to wokalista, pianista, kompozytor i pedagog obdarzony wyjątkowym głosem, który ponadto potrafi w czasie swoich koncertów bardzo szybko wytworzyć wyjątkową więź z publicznością. Scena to jego żywioł – jest na niej od prawie 20 lat. Ponieważ najbardziej lubi śpiewać, to licznie zgromadzona w Skrzynkach publiczność bez specjalnych zachęt włączyła się do wspólnej muzycznej zabawy. „Parostatek”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zatańczysz ze mną” i wiele, wiele innych przebojów nieodżałowanych mistrzów polskiej piosenki przywołało piękne wspomnienia i szczególnie paniom, nieco już przykurzone wzruszenia. Niejednemu „dojrzałemu” mężczyźnie obecnemu na koncercie też przypomniały się lata młodości…

Szymon Gąda śpiewał wraz z Anną Sobol, Julią Bajon i Katarzyną Józefczak. W takim składzie występują już od kilkunastu lat – nic więc dziwnego, że świetnie współbrzmią. Wokalistki miały też okazję zaprezentować się w tercecie, gdy znakomicie podążyły za Bachem w przepięknej piosence Zbigniewa Wodeckiego. To był wspaniały wieczór zakończony owacją na stojąco i zapewnieniem Jana Babczyszyna, dyrektora Instytutu Skrzynki, że to z pewnością nie ostatni koncert Szymona Gądy w Skrzynkach. Przed nami lato i układanie kalendarza imprez. Ale zanim nastaną letnie, koncertowe wydarzenia w Dworze Skrzynki będzie się jeszcze bardzo dużo działo. Mówił o tym dyrektor zachęcając, by na bieżąco śledzić kalendarium wydarzeń dostępne na www.instytutskrzynki.pl i www.dworskrzynki.pl

Źródło: Instytut Skrzynki

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 marca 2024