MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Muzyczna Jesień w Puszczy

plakat koncerty

Cykl muzycznych spotkań, które odbędą się w świątyniach na terenie gmin członkowskich Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka w tym roku zainauguruje koncert Przemyk Akustik Kwartet. Występ tej znanej artystki będzie można zobaczyć i usłyszeć w kościele Jana Chrzciciela w Owińskach. Intymny, wyjątkowy koncert złożony będzie z najważniejszych piosenek Renaty Przemyk, zaaranżowanych na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 1 października, czyli w Międzynarodowy Dzień Muzyki. Początek o godz. 19.30.

Następnego dnia organizatorzy cyklu zapraszają do Uzarzewa. Tam, w drewnianym kościele o godz. 17:30 zagra zespół GGDuo, czyli małżeństwo muzyków Gabi i Wojciecha Gąsiorów. Tworzą oni muzykę nieograniczoną gatunkowo, dzielą się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. Wszechstronność stylu i różnorodność brzmienia to główny kierunek w ich twórczości. Wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentów, na których sami grają, muzycznie polegając tylko na sobie.

16 października będzie kolejnym nastrojowym, jesiennym wieczorem w Puszczy Zielonce. O godz. 19.00 w kościele p.w. św. Mikołaja Biskupa w Skokach zagości muzyka dawna i klasyczna. W koncercie: ,,Muzyka przez wieki będzie można usłyszeć: Joannę Kortylewicz – artystkę i solistkę Chóru Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – sopran, Jacka Pupkę – organistę Archikatedry Piotra i Pawła w Poznaniu, Piotra Maćkowiaka – solistę-oboistę Orkiestry Filharmonii Poznańskiej oraz Kacpra Dworniczaka – utalentowanego gitarzystę młodego pokolenia.

Wydarzenie organizuje Związek Międzygminny Puszcza Zielonka we współpracy z gminami członkowskimi i Gminnym Ośrodkiem Kultury.  Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Źródło: Strona Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz

plakat koncerty

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 września 2021