MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wtorekśr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Na ludowo w Swarzędzu

Festiwalu Folkloru „Integracje”

Na Scenie nad Jeziorem w Swarzędzu, po rocznej przerwie, gościły zespoły folklorystyczne. Podczas kolejnej edycji Światowego Festiwalu Folkloru „Integracje” można było obejrzeć polskie tańce i posłuchać polskich piosenek. – Koncert rozpoczął występ gospodarzy festiwalu Zespołu Tańca Ludowego “Poznań” AWF. Ludowe przyśpiewki, przeplatane występami tanecznymi zabrały publiczność na wycieczkę po pięknej krainie folkloru. Zobaczyliśmy tradycyjne tańce ludowe, usłyszeliśmy zarówno te znane i popularne, jak i nieznane piosenki ludowe zaśpiewane przez członków Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego “Modraki” – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

– Barwne stroje, wirtuozerska gra na tradycyjnych ludowych instrumentach, żywiołowe góralskie tańce Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Żywiecka” przeniosły nas na górskie hale i szczyty. Tego dnia folklor przeplatał się z pokazami tańca nowoczesnego w wykonaniu Marty Szosteckiej i Nicole Hoff oraz tradycyjnymi tańcami polskimi zaprezentowanymi przez tancerzy Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła zwłaszcza poloneza wykonanego w pełnej gracji i dostojeństwa choreografii – informuje strona.

– Nie bez powodu polonez był ważnym punktem programu. Organizatorzy festiwalu dołączyli do inicjatywy “Polonez Łączy”, której celem jest wpisanie tego narodowego tańca na Listę Reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Popierając akcję, by wpis został dokonany trzeba pokazać, że polonez wciąż jest tańczony przy wielu okazjach. Koncert zakończył się więc wspólnym odtańczeniem poloneza przez artystów i publiczność – informuje oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Źródło: Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 września 2021