MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

W poszukiwaniu skarbów

karta przygody - Na Tropie Skarbów

Zbliżają się wakacje. Wprawdzie nadal musimy zachowywać względy bezpieczeństwa i uważać na zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa, to jednak od pewnego czasu możemy już rozwijać swoje pasje turystyczne. W tym trudnym okresie najlepiej robić to we własnej okolicy. Mieszkańcom powiatu poznańskiego, choć nie tylko, przypominamy  o naszej zabawie pod nazwą „Na tropie skarbów”, w której każdy może zostać turystycznym detektywem.

Zadaniem tropicieli jest przejście sześciu dowolnych questów funkcjonujących w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego tam się skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody. Po zebraniu sześciu takich „skarbów”, po wcześniejszym umówieniu się, zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu (Wydział Promocji i Aktywności Społecznej) po upominki.

Potrzebne informacje oraz zasady naszej zabawy wyjaśniamy TUTAJ.

poszukiwacze skarbów

poszukiwacze skarbówW naszej zabawie nie ma tu ograniczeń wiekowych. To naprawdę świetna zabawa, przede wszystkim w plenerze.

 

Na tropie skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką - turystyczne gry terenoweNa wybrane trasy questów: do Golęczewa, Owińsk, Murowanej Gośliny i Stęszewa można także dotrzeć pociągami Kolei Wielkopolskich. Akcję „Na tropie skarbów”, której patronują nasze maskotki TRAMPek i TeniSówka, organizują powiat poznański i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Kolejami Wielkopolskimi.

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 1 czerwca 2020