MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nadciąga nowa „Paddymania”

logo akcji Paddymania

Święto Niepodległości, to doskonały czas, aby przypomnieć historię naszego kraju sprzed ponad 100 lat. Okazja, by przywołać sylwetki tych, którzy mieli wpływ na utworzenie niezawisłego państwa polskiego. Jedną z takich postaci jest niewątpliwie Ignacy Jan Paderewski, artysta, dyplomata, polityk, filantrop i gwiazda ówczesnych czasów. Warto podkreślić, iż w okresie swojej twórczości, wywołał w Stanach Zjednoczonych istną „Paddymanię”. Jak twierdzą znawcy tematu, powodowało to histeryczny szał inspirowany jego osobą, na którą mówiono wówczas Paddy. Było to obsesyjne uwielbienie artysty na miarę histerii wzbudzanej przez światowej sławy Beatlesów, czy Elvisa Presleya.

Teatr Muzyczny w Poznaniu chcąc przypomnieć postać Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji pt. „Paddymania”. Wystarczy na profilu facebookowym bądź instagramowym umieścić zdjęcie z kartką opatrzoną napisem #paddymania lub w masce pobranej ze strony internetowej. Wpis należy oznaczyć hasztagiem #paddymania oraz zaprosić do zabawy znajomych. Wszystkie szczegóły dotyczące przedsięwzięcia znajdują się na stronach: https://www.teatr-muzyczny.pl/aktualnosci/paddymania/74 oraz https://www.facebook.com/teatrmuzyczny/

Akcja „Paddymania” jest częścią projektu promującego spektakl muzyczny pt. „Virtuoso”. Musical powstał z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza, narodowej instytucji kultury, działającej na rzecz szerzenia dziedzictwa kulturowego Polski na świecie.W Stanach Zjednoczonych został zorganizowany konkurs na profesjonalny spektakl muzyczny o życiu Ignacego Jana Paderewskiego. Do rywalizacji stanęło ponad 40 produkcji, a spośród doskonałych siedmiu finałowych prac wyłoniono zwycięzcę – musical Virtuoso, którego autorem jest pracujący na Broadwayu amerykański twórca Matthew Hardy. Premierę spektaklu zaplanowano na wrzesień 2020 r. Na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym Teatru Muzycznego można obejrzeć teledysk propagujący musical.

Celem akcji jest świętowanie obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzbudzenie zainteresowania patriotyzmem w nowoczesny, atrakcyjny sposób. Budowanie świadomego patriotyzmu poprzez zainteresowanie historią Polski i jej Ojców Założycieli. Budowanie pozytywnego wizerunku krajuna świecie poprzez ponowne zwrócenie uwagi na I. J. Paderewskiego i wzbudzenie „Paddymanii”.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 listopada 2019