Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagrody z kultury czekają

Zarząd Powiatu w Poznaniu ogłosił nabór wniosków o przyznanie Nagród Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2019. – Zależy nam na tym, aby kultura kwitła w powiecie poznańskim. Dlatego też, od wielu już lat, wspieramy i nagradzamy osoby z talentem i pasją. Tych, którzy się z powiatem utożsamiają i działają na jego rzecz, promując go w kraju oraz poza jego granicami – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

Kto może ubiegać się o nagrodę? Honorujemy nimi twórców, artystów, organizatorów, promotorów i popularyzatorów kultury. Laureatami mogą być także pracownicy instytucji kultury, nauczyciele szkół artystycznych oraz różne organizacje prowadzące działalność kulturalną. Nagrody są przyznawane nie tylko za wieloletnią działalność, która z natury rzeczy nie jest wymierna i wymyka się ocenom, ale także za szczególne osiągnięcia.

Nagrody Powiatu Poznańskiego przyznawane są od 2009 roku. W ubiegłym roku otrzymali je Chór „Bard” z Lubonia, Marek Jakubowski – założyciel i prowadzący jedyne w kraju i jedno z nielicznych na świecie Muzeum Tyflologiczne w Owińskach oraz Bogdan Żyłkowski – współtwórca Poznańskiej Fundacji Artystycznej propagującej sztukę niekomercyjną, reżyser kilkudziesięciu spektakli teatralnych.

Dodajmy, że Nagroda Powiatu Poznańskiego jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym w ramach środków pieniężnych z budżetu powiatu poznańskiego. Wnioski za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej można składać osobiście lub drogą pocztową w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to 24 lutego (decyduje data wpływu do Kancelarii Starostwa). Ogłoszenie, wniosek oraz regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

W ubiegłym roku nagrodę pierwszego stopnia otrzymał Chór „Bard” z Lubonia

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 lutego 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum