MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagrody z kultury czekają

kolaż kultura

Zarząd Powiatu w Poznaniu ogłosił nabór wniosków o przyznanie Nagród Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2020. Kto może ubiegać się o nagrodę? Honorujemy nimi twórców, artystów, organizatorów, promotorów i popularyzatorów kultury. Laureatami mogą być także pracownicy instytucji kultury, nauczyciele szkół artystycznych oraz różne organizacje prowadzące działalność kulturalną.

– Zależy nam na tym, aby kultura kwitła w powiecie poznańskim. Dlatego też, od wielu już lat wspieramy i nagradzamy ludzi z talentem, którzy zarażają swoja pasją innych, a przy tym promują powiat poznański. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że kultura z natury rzeczy nie jest wymierna i często wymyka się jednoznacznym ocenom – mówi wicestarosta poznański Tomasz Łubiński. Dodajmy, że wyróżnienia są przyznawane nie tylko za wieloletnią działalność, ale także za szczególne osiągnięcia.

W ubiegłym roku nagrodę pierwszego stopnia otrzymał Zespół Kameralny Amici Canti, który powstał w 1996 roku z inicjatywy dyrygenta, Leszka Górki. Zespół działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku i tworzy go grupa amatorów i pasjonatów sztuki wokalnej. Nagroda drugiego stopnia poprzedniej edycji konkursu trafiła do Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Chludowo, a trzeciego do Mateusza MJ Sibilskiego, dyrygenta i kierownika artystycznego Orkiestry Uniwersyteckiej działającej przy Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Miniony rok dla ludzi kultury, ze względu na panująca pandemię, był wyjątkowo trudny. Ten również nie zapowiada się najlepiej… – Teraz, w tych trudnych czasach, to szczególnie ważne, aby wspierać tych, którzy tworzą kulturę – uważa Tomasz Łubiński. Ostatnie miesiące, siedząc przez długi czas w domu, wszyscy zresztą na własnej skórze odczuliśmy, jak bardzo brakuje nam kultury. Najczęściej posiłkujemy się nią w trybie online, by chociaż jej wirtualna namiastka pomogła nam przetrwać ten wyjątkowo trudny okres.

Dodajmy, że Nagroda Powiatu Poznańskiego jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym w ramach środków pieniężnych z budżetu powiatu poznańskiego. Wnioski można składać osobiście lub drogą pocztową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 marca 2021 roku (decyduje data wpływu do Kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań). Ogłoszenie, wniosek oraz regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 lutego 2021