MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< lip 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nagrody za rzetelną pracę

wyróżnienia dla pracowników szpitala

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Odznak honorowych „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” przyznanych pracownikom z okazji Jubileuszu 45–lecia Szpitala w Puszczykowie. Wprawdzie te najwyższe regionalne odznaczenia przyznane zostały jeszcze w zeszłym roku, bo to właśnie w 2021 przypadał Jubileusz, ale pandemia skutecznie pokrzyżowała kalendarz obchodów i odroczyła moment wręczenia odznak.

Starosta poznański Jan Grabkowski na wstępie, gratulując wszystkim zaszczytnego wyróżnienia, dziękował za ofiarną, rzetelną pracę. Przypomniał też historię Szpitala w Puszczykowie. Do gratulacji przyłączyła się Tatiana Sokołowska, radna województwa wielkopolskiego, podkreślając jak duże znaczenie ma dla ochrony zdrowia Wielkopolan codzienna praca odznaczonych.

Głos zabrała także Ewa Wieja, prezes Zarządu Szpitala. Podkreślała, że wśród odznaczonych są zarówno lekarze, pielęgniarki jak i przedstawiciele administracji, a każdy z nich jest niemal przez całe swoje życie zawodowe związany ze Szpitalem w Puszczykowie. Tworzą historię Szpitala, z której trzeba być po prostu dumnym.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego w uznaniu – jak czytamy w laudacji – za ofiarną służbę na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego oraz dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców Wielkopolski odznaki otrzymali: Irena Antczak, Marek Baranowski, Zygmunt Górny, Tadeusz Góźdź, Olga Kałążna, Marek Klatkiewicz, Stefan Kubiak, Aleksandra Miedziarek-Rogal, Danuta Piłat, Teresa Piotrowska, Aleksandra Popielarz, Małgorzata Potocka, Andrzej Weinert oraz Małgorzata Woźniak.

W imieniu samorządu województwa wielkopolskiego odznaczenia wręczała Tatiana Sokołowska przewodnicząca Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Towarzyszył jej starosta poznański Jan Grabkowski, na wniosek którego odznaczenia zostały przyznane.

Doktor Zygmunt Górny przemawiając w imieniu uhonorowanych podkreślał, że dla każdego jest to przede wszystkim podziękowanie za pracę na rzecz Wielkopolan i dla zdrowia i pomyślności drugiego człowieka. Pomoc innym to najważniejsze przesłanie, które przez lata pracy w puszczykowskim szpitalu towarzyszy wszystkim odznaczonym. A choć szpital reprezentuje czternaście osób to w istocie jest to wyróżnienie dla całego personelu.

Autor: Marzena Rutkowska-Kalisz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 czerwca 2022