MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< paź 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Nietypowy finał konkursu

skrzydła życia nagrody

Kolejna edycja organizowanego od 2014 roku konkursu profilaktycznego pod nazwą „Skrzydła życia – działam, nie jestem obojętny” dobiegła końca. Akcja, której głównymi organizatorami są Komenda Miejska Policji w Poznaniu, powiat poznański oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, jest adresowana do młodzieży, aby zwrócić jej uwagę na problematykę przemocy i wykluczenia społecznego. Ma też zachęcić uczniów do przedstawienia własnych przemyśleń na ten temat.

– W tym roku ze względu na sytuację, która panuje w naszym kraju rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom przybrało inną niż dotychczas formę. Mimo braku uścisku dłoni chwila wręczenia nagród była równie doniosła – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Nietypowy był także werdykt komisji konkursowej, która z uwagi na wysoki poziom nadesłanych prac postanowiła wszystkim uczestnikom tego projektu przyznać wyróżnienia.

– Jesteśmy pod wrażeniem jakości i różnorodności nadesłanych prac – podkreślili organizatorzy. A wspomniane wyróżnienia zostały wręczone… w miejscu zamieszkania laureatów. – Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w imieniu organizatorów złożył gratulacje wszystkim uczestnikom, jednocześnie dziękując za udział w konkursie. W chwili przekazania nagród nie zabrakło łez – informuje strona KMP w Poznaniu.

W tym roku wyróżniono następujące osoby: Anhelina Polenyk, Klaudia Przydanek, Joanna Bogaczyk, Vanessa Nadobnik, Dagmara Szyfter, Anna Adamczak (wszyscy Szkoła Podstawowa w Stęszewie), Marika Osińska (Branżowa Szkoła I stopnia w Buku), Mateusz Gołembowski i Patryk Stępień (obaj Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu).

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 maja 2020