MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nowi kolarze w Tarnovii

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne dokonał aż czterech transferów przed nowym sezonem. Nie tak dawno informowaliśmy, że ekipę z powiatu poznańskiego wzmocni, zwłaszcza w wyścigach szosowych, Miłosz Ośko, pozyskany z WKK Warszawa. Na tym budowanie kadry na rok 2021 się jednak nie zakończyło. Kolejną nową twarzą w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Brońskiego będzie wychowanek Copernicus Toruń, Radosław Frątczak.

– To jeden z najbardziej utytułowanych juniorów minionego sezonu. Jest to wszechstronny zawodnik ścigający się bardzo dobrze zarówno na torze jak i szosie. Mistrz Polski w omnium i madisonie. Na tegorocznych mistrzostwach kraju w kategorii junior zajął czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, a na ósmym miejscu zakończył ściganie w jeździe indywidualnej na czas – chwali swojego nowego kolarza klubowa strona.

Trzecim zawodnikiem, który dołączył do Tarnovii jest Konrad Trzęsowski, wychowanek klubu KTK Kalisz. On również z powodzeniem łączy starty na szosie i torze. – Jest m.in. tegorocznym srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów w madisonie – czytamy. Specjalistą od finiszów ma być natomiast Bartłomiej Proć, dotychczas ścigający się w Mostostalu Puławy. – To doświadczony zawodnik. W minionym sezonie niejednokrotnie kończył wyścigi rangi UCI w top 10 – opisuje zawodnika klubowa strona.

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo PodgórneKlub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne będzie jeszcze mocniejszy (fot. KK Tarnovia Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 grudnia 2020