MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Mar 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Oldboye z Pobiedzisk ze złotem

Siatkarze z drużyny TIP-TOPOL z Pobiedzisk wygrali Orlen Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. To cykliczna impreza, zrzeszająca wielu amatorów tego sportu z całego kraju. Tegoroczne zmagania okazały się bardzo szczęśliwe dla zawodników z Pobiedzisk, którzy po raz pierwszy w historii przywieźli złote krążki z tej prestiżowej imprezy.

– Nasz sukces to niewątpliwie zasługa dyscypliny, systematycznych treningów i woli walki – mówi Janusz Ciurlik, kapitan zespołu, który w finałowym meczu był jednym z wyróżniających się zawodników. Jak też podkreślił, on i jego drużyna, mogli liczyć na gorący doping kibiców, który z pewnością dodawał wszystkim zawodnikom sił do walki o najwyższe laury.

Drużyna z Pobiedzisk to amatorzy, którzy grają ze sobą od pięciu lat. Dotychczas z mistrzostw Polski przywozili brązowe i srebrne krążki. Teraz stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii „plus 55”. A dodajmy, że co roku w mistrzostwach rywalizuje kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 60 plus.

Jak podkreślają organizatorzy, zawody z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Tegoroczna edycja najlepszego turnieju siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbyła się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki, Kędzierzynie-Koźlu i jak zwykle wszyscy jej uczestnicy wyjechali zadowoleni.

Skład TIP-TOPOL Pobiedziska (kategoria: +55 lat): Janusz Ciurlik, Andrzej Odyjas, Krzysztof Jankowski, Maciej Kaszyński, Przemysław Augustyniak, Ryszard Szczeciński, Krzysztof Rzepka, Paweł Radojewski, Przemysław Reszelewski, Piotr Przybylak.

Zdjęcie: PLPS/Adrian Sawko

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 czerwca 2018