Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Osobowości Roku przyznane

Wyjątkowi ludzie są wśród nas, choć najczęściej ze swej wyjątkowości nie zdają sobie sprawy. To właśnie na nich można było głosować za pośrednictwem sms lub internetu w kolejnej edycji konkursu “Głosu Wielkopolskiego” pod nazwą “Osobowość Roku”. Tym razem nagradzano za dokonania w 2018 roku. Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego, która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez Czytelników. Ceremonia wręczenia wyróżnień, tak zwanych “Tulipanów Głosu Wielkopolskiego” odbyła się 11 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: kultura, działalność gospodarcza i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. W tej pierwszej kategorii w powiecie poznańskim triumfowała Agnieszka “Baca” Górska-Tomaszewska, dyrygentka Gospel Joy i Kids Gospel Joy oraz instruktor Warsztatów Gospel. Wyróżnienie  przyznano za wieloletnie popularyzowanie muzyki gospel w kraju i za granicą. Najlepszym w naszym regionie wśród osób prowadzących działalność gospodarczą i charytatywną okazał się Krzysztof Stern, założyciel Stowarzyszenia Jedna Chwila, który w klubie sportowym Iron Arena stworzył zajęcia cross fit dedykowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W gronie samorządowców numerem jeden został były radny powiatu poznańskiego, Stanisław Woźniak – prezes zarządu Klubu HDK PCK “Gośliniacy”, który sam oddał już 70 litów krwi dla ratowania życia i zdrowia innych. Grono najlepszych w powiecie poznańskim uzupełnił dr Zbigniew Jackowiak. Właściciel Halluxmed triumfował w kategorii biznes. Najlepszym w powiatach statuetki wręczał m.in. wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński. Krzysztof Stern oraz Stanisław Woźniak znaleźli się również wśród najlepszych w całej Wielkopolsce. Obaj w głosowaniu Czytelników “Głosu Wielkopolskiego” zajęli drugie miejsca. Warto dodać że ten wyjątkowy plebiscyt odbywał się pod honorowym patronatem starosty poznańskiego, Jana Grabkowskiego.

– Konkurs “Osobowość Roku” jest doskonałą okazją do zaprezentowania wielu ciekawych osób, które dzięki swojej pracy, często bezinteresownej, wspaniałym pomysłom i chęci pomocy innym, robią rzeczy niezwykłe. I zawsze z myślą o drugim człowieku – mówi Jan Grabkowski. – Powinnością mediów jest to, by o tych ludziach głośno mówić, pokazywać ich dokonania. Mam nadzieję, że te postawy będą wzorem dla innych. Dlatego warto doceniać takie osoby, których, jak się okazuje, nie brakuje w naszym regionie. Sam często powtarzam, że mam szczęście do ludzi, dzięki którym udaje się od wielu lat rozwijać i umacniać nasz powiat, ale przede wszystkim odczytywać potrzeby naszych mieszkańców – dodał starosta, który wszystkim laureatom życzenia złożył z… ekranu.

Zdjęcia: Waldemar Wylegalski (Głos Wielkopolski)

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 marca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum