MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Panie szalały na torze

wielkopolanki za kółkiem

Aż 170 pań i 56 załóg wzięło udział w tradycyjnym rajdzie organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski z okazji Dnia Kobiet.

– Ten rajd ma bardzo długą tradycję. Bardzo trudno byłoby nawet policzyć te marcowe imprezy, tym bardziej, że zmieniały one swoją nazwę, od „Ewa za kółkiem”, przez  “Wielkopolanki na start” aż do obecnych „Wielkopolanek za Kółkiem”. Zmieniała się także formuła imprezy, od typowo wyścigowej aż do takiej łączącej sport, turystykę z elementami festynu. Cel jednak zawsze był ten sam, a było nim przygotowanie jak najbardziej atrakcyjnego wydarzenia dla pań. W tym roku także postaraliśmy się sprostać bardzo różnym gustom i wymaganiom uczestniczek zabawy – mówi Grzegorz Rybak z Automobilklubu Wielkopolski.

Była zatem jazda na orientację, były próby sprawnościowe samochodem po wyznaczonych odcinkach Toru Poznań, były też testy, m.in. z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwolenniczki dużych maszyn mogły się sprawdzić kierując koparką, minimalistki mogły spróbować swoich jeżdżąc taczką w alko goglach, nie zabrakło atrakcyjnych prób dla pań o zacięciu sportowym. – Niewątpliwą atrakcją na trasie była wizyta w Muzeum Sztuki Inżynierskiej Zbyszka Koprasa w Fiałkowie, gdzie uczestniczki rajdu wykonywały kilka ciekawych, specjalnie przygotowanych przez gospodarza zadań – relacjonują organizatorzy.

Pomimo chłodnej i typowo zimowej pogody, humory dopisywały, a panie przybyłe na Tor Poznań rywalizowały ze sobą niezwykle zacięcie. Przystrojone pojazdy czy też niezwykłe i pomysłowe przebrania niektórych załóg przydawały kolorytu całości. – Na zakończenie imprezy przygotowano prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Były też dekoracje i fanfary dla zwycięzców – zapewnia Grzegorz Rybak. Imprezę organizowaną przez Automobilklub Wielkopolski wsparł m.in. powiat poznański.

Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 marca 2023