Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Panie szalały za kółkiem

Aż 49 załóg wystartowało w tradycyjnym rajdzie „Wielkopolanki za kółkiem”, który każdego roku organizowany jest przez Automobilklub Wielkopolski z okazji Dnia Kobiet. Panie tym razem miały do pokonania dwa odcinki turystyczno-nawigacyjne poprowadzone po gminach powiatu poznańskiego oraz kilka prób sprawnościowych. Przed wyjazdem na trasę wszystkie uczestniczki rajdu musiały też zdać test ze znajomości przepisów drogowych.

– Start i meta była zlokalizowana na Torze Poznań. Tam też przeprowadzono liczne konkursy, choćby ten z prowadzenia… koparki. Mieliśmy także turniej strzelecki. Odcinki, które pokonywałyśmy w terenie nie były może trudne, ale wymagały skupienia i dobrej orientacji. Musiałyśmy na przykład odszukać miejsca z fotografii, które otrzymałyśmy na starcie – opisuje Weronika Gospodarek, która wraz z Anną Skalską reprezentowała w tej imprezie powiat poznański.

– Zajęłyśmy odległe miejsce, ale za to otrzymałyśmy drugą nagrodę za najładniej udekorowany pojazd – dodaje. Bo też tradycją rajdu jest, że wszystkie załogi występują w specjalnie przygotowanych strojach. I panie jak zwykle nie zawiodły przez co rajd był wyjątkowo kolorowy. Wszystkim też dopisały humory. Na koniec, z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w tegorocznym rajdzie najlepsze okazały się Żaneta Duszyńska oraz Karolina Osmańska. Dla nich, tak jak i dla innych załóg, przygotowano okolicznościowe dyplomy i inne niespodzianki.

Zdjęcia: Weronika Gospodarek, Anna Skalska

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 marca 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum