Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Cze 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Park w Owińskach z nagrodą

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach z lotu ptaka

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach został jednym z laureatów XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Park przylegający do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych był rekomendowany do konkursu przez starostę poznańskiego.

Kapituła konkursowa odwiedziła miejsca, wśród których były: gospodarstwa agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym, obiekty noclegowe o charakterze wiejskim czy obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach otrzymał nagrodę specjalną. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 tysięcy złotych.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym: Agroturystyka Nad Kamionką, gmina Jastrowie, powiat złotowski.

Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim: Pałac Tłokinia, gmina Opatówek, powiat kaliski.

Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi: Rezydencja Nad Jeziorem – Pestkownica, gmina Krzyż Wielkopolski, powiat czarnkowsko-trzcianecki.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 listopada 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum