Pewna wygrana na koniec

piłkarze unii swarzędz

Pewnym zwycięstwem 3:0 piłkarze Unii Swarzędz zakończyli III-ligowy sezon. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa wywalczyli świetne trzecie miejsce w tabeli i z ogromnym optymizmem mogą myśleć o kolejnym sezonie. Teraz pora na zasłużone wakacje. W sobotnim spotkaniu goście ze Szczecina nie mieli za wiele do powiedzenia. Unia dominowała w tym meczu od pierwszych minut. Mieliśmy większe posiadanie piłki, więcej okazji z gry, a piłkarze Pogoni rzadko opuszczali swoją część boiska – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Warto odnotować, że w meczu z rezerwami Pogoni swoją szansę w drugiej połowie otrzymał młody, rezerwowy bramkarz Krzysztof Burzak, który miał kilka pewnych interwencji. Unia Swarzędz kończy sezon ligowy na trzecim miejscu, zdobywając 63 punkty i mając bilans bramkowy 66:46. – Do tego dorzucamy jeszcze Wielkopolski Puchar Polski, a wszystko to sprawia, że możemy mówić o naprawdę udanym sezonie. Docenili to także kibice, którzy w doskonałych nastrojach podziękowali po meczu piłkarzom za cały sezon – relacjonuje strona Unii. Awans do II ligi wywalczył Świt Skolwin. Drugie miejsce zajęli piłkarze Elana Toruń. Komplet wyników oraz tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Pogoń II Szczecin 3:0 (1:0)
Bramki: Kacper Borowiak (45), Filip Soboń (60), Jan Paczyński (70).

piłkarze unii swarzędzfot. Michalina Rabuszko (Unia Swarzędz)

Grają jeszcze natomiast piłkarze IV ligi wielkopolskiej. Tam do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, choć już od pewnego czasu wiadomo, że awans do III ligi wywalczyli sobie piłkarze Kotwicy Kórnik. W miniony weekend lider pokonał 3:1 w derbach powiatu poznańskiego na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne. W tej serii spotkań odbyła się jeszcze jedna potyczka derbowa, w której Huragan Pobiedziska dość nieoczekiwanie bardzo wysoko, bo aż 1:6 uległ przed własną publicznością w starciu z Lipnem Stęszew. Komplet wyników, terminarz i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Kotwica Kórnik 1:3 (1:2)
Bramki: Jakub Czapliński (30) – Patryk Uliński (6), Patryk Uliński (15), Filip Wełniak (77).

Huragan Pobiedziska – Lipno Stęszew 1:6 (1:4)
Bramki: Jakub Różewicz (14) – Dawid Kaczmarek (6), Dawid Kaczmarek (21), Dawid Kaczmarek (27), Adam Borkowski (34), Bartosz Dylewski (71), Adam Borkowski (74).

Opublikowano: 10 czerwca 2024