<< Sty 2020 >>

W mediach o nas

Pierwsze odblaski trafiły do uczniów (09.10.2019)

6 tysięcy młodych mieszkańców z powiatu poznańskiego ubranych zostanie w odblaskowe kamizelki. Rozpoczęła się akcja „Widoczny pierwszoklasista”. Pierwsze odblaski trafiły do uczniów z Zalasewa, Murowanej Goślinie i Koziegłowach.

Do tej pory rozdaliśmy 65 tysięcy kamizelek i elementów odblaskowych. To już 18 edycja tej akcji prowadzonej przez powiat poznański. – W naszej akcji nie tylko rozdajemy elementy odblaskowe, ale również kładziemy duży nacisk na aspekt edukacyjny. Takie spotkania są bowiem doskonałą okazją, aby przypomnieć maluchom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w sytuacjach zagrożenia pożarem – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Zainaugurowany został również program z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dla mieszkańców powiatu poznańskiego pod nazwą „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Jest on organizowany wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. – Taka czujka kosztuje niewiele, a sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie. I o tym również mówimy podczas spotkań z pierwszoklasistkami. Chcemy, aby te dzieci były naszymi ambasadorami i zachęcały rodziców do instalowania takich urządzeń w swoich domach – dodaje starosta poznański.

Jak przypominają strażacy domowa czujki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed czadem, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy ostrzega przed czyhającym niebezpieczeństwem.

Nowiny Lokalne

Opublikowano: 11 października 2019