Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Mar 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pierwszoklasiści w odblaskach

Wystartowała akcja „Widoczny pierwszoklasista”, w trakcie której wszyscy uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych z powiatu poznańskiego otrzymają kamizelki odblaskowe. – Już po raz osiemnasty odwiedzamy nasze placówki i wraz z przedstawicielami policji oraz straży pożarnej mówimy maluchom o bezpieczeństwie. Łatwo więc obliczyć, że ci którzy brali udział w pierwszej edycji naszej akcji, mają dzisiaj po 25 lat i wielu z nich pewnie posiada już swoje dzieci – mówił starosta poznański Jan Grabkowski.

Do końca października, w ramach obecnie trwającej akcji, powiat poznański „ubierze” w kamizelki warte 50 tysięcy złotych blisko sześć tysięcy dzieci. – W tym przypadku pieniądze schodzą na drugi plan, bo bezpieczeństwo jest bezcenne.  Dlatego w naszej akcji nie tylko rozdajemy elementy odblaskowe, ale również kładziemy duży nacisk na aspekt edukacyjny. Takie spotkania są bowiem doskonałą okazją, aby przypomnieć maluchom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w sytuacjach zagrożenia pożarem – dodał starosta.

W trakcie takich spotkań można też mówić o tym, że warto zakładać kask podczas wypraw rowerowych czy też szaleństw na coraz popularniejszych hulajnogach. O tym właśnie przypomniał wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak w Szkole Podstawowej w Koziegłowach. To właśnie tam odbyła się inauguracja obecnej edycji „Widocznego pierwszoklasisty”. Starosta poznański, wraz z przedstawicielami policji oraz straży pożarnej, odwiedził także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

W tej drugiej placówce oficjalnie zainaugurowano ósmą edycję programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dla mieszkańców powiatu poznańskiego pod nazwą „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Jest on organizowany wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. – Taka czujka kosztuje niewiele, a sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie. I o tym również mówimy podczas spotkań z pierwszoklasistkami. Chcemy, aby one były naszymi ambasadorami i zachęcały rodziców do instalowania takich urządzeń w swoich domach – dodał Jan Grabkowski.

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOZIEGŁOWACH

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W MUROWANEJ GOŚLINIE

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W ZALASEWIE

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 października 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum