MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Relacje

Piosenka i rehabilitacja

złoty słowik

44 wykonawców z piętnastu stowarzyszeń, szkół i warsztatów terapii zajęciowej zaprezentowało swój repertuar podczas XIV Powiatowego Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”, który odbył się w Konarzewie. Ta impreza to już rozpoznawalna marka w Wielkopolsce i cieszy się rosnącą popularnością. Obok wykonawców z powiatu poznańskiego, przyjechali goście z Krajenki, Piły czy Poznania.

Repertuar był bardzo różnorodny pod względem prezentowanych gatunków czy ich wykonawców. Były utwory starsze: „Żeby szczęśliwym być” Anny Jantar, „Zawsze tam gdzie Ty” Lady Pank czy też „Windą do nieba” zespołu 2 plus 1 oraz młodsze „Moja i twoja nadzieja” zespołu Hey, „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak czy „Boso” zespołu Zakopower.

– Dla występujących piosenka jest wszystkim. Zarówno rehabilitacją, jak i przeżyciem związanym z występem. Przegląd został zorganizowany po to, aby osoby niepełnosprawne mogły się ze sobą spotkać, przy okazji dzieląc się z innymi swoim talentem i wrażliwością – opowiada Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia „Promyk” i organizator imprezy.

Pierwsze festiwale odbywały się w Dopiewcu, teraz artyści występują w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Konarzewie. – W ubiegłym roku ogłaszaliśmy zwycięzców. W tej edycji z tego zrezygnowaliśmy. W naszym przeglądzie to integracja jest najważniejsza – dodaje Bogdan Maćkowiak. Imprezę prowadziła Katarzyna Czarnecka – wokalistka zespołu Strefa Zero.

Nie zabrakło także akcentu patriotycznego – uczestnicy wspólnie zaśpiewali pieśń żołnierką „Wojenko, wojenko”. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, statuetki oraz upominki. Wydarzenie wsparł m.in. powiat poznański, który reprezentował Zygmunt Jeżewski – członek Zarządu Powiatu w Poznaniu.

Autor: Anna Jaworska
Zdjęcia: WTZ Promyk

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 listopada 2018