MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Pogoda Głosu dla seniorów

plakat pogoda głosu

Gmina Komorniki zaprasza seniorów, i nie tylko, na niezwykłe wydarzenie muzyczno-edukacyjne pod nazwą „Pogoda Głosu”. – Uczestnicy spotkania w jego trakcie dowiedzą się jak otwarcie i swobodnie wyrazić siebie głosem, przełamią blokady wokalne, zrozumieją rolę synchronizacji ciała, oddechu i umysłu, otrzymają wiedzę jak są odbierani poprzez głos a także zdobędą umiejętność autoprezentacji. Formuła muzycznej swobodnej improwizacji, a jednocześnie zaplanowanego spotkania, pozwala w naturalny sposób rozwinąć spontaniczną interakcję między uczestnikami. Podstawą “Pogody Głosu” są starannie dobrane utwory muzyczne. Dzięki temu spotkanie nabierze charakteru interaktywnej podróży inspirowanej pasją do głosu i muzyki – czytamy w zaproszeniu.

„Pogoda Głosu” to autorski projekt edukacyjny stworzony przez Annę Jankowską – wokalistkę, pedagożkę i trenerkę wokalną. Bazując na swym doświadczeniu pedagogicznym i estradowym, opracowała ona formułę wyjątkowych zajęć mających na celu aktywizację środowiska senioralnego, łączące elementy warsztatów, prezentacji multimedialnej oraz koncertu. To odpowiedź nie tylko na dostrzegalne wykluczenie osób w dojrzałym i podeszłym wieku z życia lokalnych społeczności, ale także na doskwierające problemy w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz wyrażania własnych myśli i dzielenia się emocjami.

Program spotkania jest dostosowany do grup wiekowych +55 i trwa ok. 60 minut. Nauka poprzez zabawę ma formę koncertu. Premiera audycji „Pogoda Głosu” z udziałem Anny Jankowskiej odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.00. Koncert będzie transmitowany z Centrum Kultury i Tradycji w Komornikach. Projekt jest współfinansowany z budżetu Gminy Komorniki. Link do transmisji TUTAJ.

plakat pogoda głosu

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 listopada 2020