Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom ulegają terminy imprez

<< Cze 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Policja z nowymi autami

Uczestnicy uroczystego odbioru nowych aut policyjnych w Komendzie Miejskiej

Policjanci mają nowe auta. Dziesięć z nich zostało zakupionych ze środków powiatu poznańskiego. Uroczyste przekazanie kluczyków do radiowozów odbyło się 29 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. – Samochody kupujemy po to, aby policja była sprawna i skuteczna. Zależy nam na tym, aby funkcjonariusze byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański.

Ze środków powiatu poznańskiego – łączna kwota dofinansowania wyniosła 353 tysiące złotych – zakupiono cztery samochody marki Opel Mokka i trzy marki Opel Astra oraz trzy marki Hyundai. Część z nich jest w wersji nieoznakowanej. Trafią one do komisariatów w Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Luboniu, Swarzędzu, Pobiedziskach i Kórniku. Auta otrzymają także Wydział Prewencji oraz Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji.

– Dbamy o bezpieczeństwo i na to bezpieczeństwo zawsze znajdujemy środki. W ostatnich latach na ten cel wydaliśmy miliony złotych. Nie tylko wspieramy zakup aut, ale także budujemy i modernizujemy komisariaty. Krótko mówiąc, inwestujemy w to wszystko to, co pozwala policjantom być skutecznymi. Przy okazji, życzę funkcjonariuszom, aby nowe auta były bezawaryjne i zawsze dojechały na czas – podkreślił Jan Grabkowski.

W sumie policjanci otrzymali 30 nowych aut. Pozostałe zakupiono ze środków Urzędu Miasta Poznania, gmin powiatu poznańskiego (Stęszew, Rokietnica, Suchy Las, Tarnowo Podgórne, Mosina, Kostrzyn), Rady Osiedli oraz budżetu państwa. – To dla nas duże wsparcie. Nowe auta praktycznie od razu wyjadą na ulice. One zresztą pracują na trzy zmiany. Dzięki nim szybciej możemy dotrzeć tam, gdzie jesteśmy potrzebni – powiedział insp. Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 marca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum