Powiat poznański na ratunek zabytkom (12.02.2022)

logo radio poznań

Dwa i pół miliona złotych powiat poznański przeznaczy w tym roku na zabytki, m.in. na prace remontowe i restauratorskie. – Właściciele zabytków mogą liczyć na naszą pomoc – zapewnia starosta poznański, Jan Grabkowski. Każdego roku przybywa wniosków o dofinansowanie remontów, które składają także prywatni właściciele.

Część funduszy przeznaczono na konserwację zieleni – tak jest w przypadku drzewostanu w historycznych alejach w Luboniu. Dofinansowanie otrzymały m.in. – dawny szpital psychiatryczny w Owińskach czy kompleks klasztorny franciszkanów w Poznaniu. W poprzednich latach nowy blask, dzięki wsparciu powiatu, zyskały m.in. budynki w kompleksie poprzemysłowym w Luboniu koło Poznania. Tegoroczne wnioski można składać do 1 marcia w kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Dofinansowanie otrzymają te prace remontowe, które rozpoczną się po 9 maja i zakończą do 5 grudnia.

Radio Poznań

Opublikowano: 14 lutego 2022