MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Powiatowe bocci

Uczestnicy osiemnastego powiatowego turnieju bocci w Dopiewie

XVIII Powiatowy Turniej Bocci przeszedł do historii. W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie do rywalizacji stanęli reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej, Stowarzyszeń i szkół. – Ta impreza ma już swoją tradycję i wszyscy na nią czekają – mówi Bogdan Maćkowiak, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Komornikach, które przy wsparciu powiatu poznańskiego organizowało imprezę.

– Boccia jest sportem, w który mogą się sprawdzić wszyscy, zarówno zdrowi jak i ludzie ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi. To największa zaleta tej dyscypliny. Pewnie dlatego liczba zainteresowanych tego rodzaju aktywnością się poszerza, czego dowodzi duże zainteresowanie naszym turniejem – dodaje. W tym roku do walki o miejsca na podium przystąpiło aż 27 drużyn. Jak na prawdziwe mistrzostwa przystało imprezę rozpoczął przemarsz zawodników i koncert Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo. Podniesiono też flagę i zapalono znicz olimpijski.

No, a później był już tylko świetna zabawa i zacięta, choć prowadzona w duchu fair play, sportowa rywalizacja. Najlepiej wypadli w niej przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiedzisk, którzy w pokonanym polu zostawili zawodników ze Stowarzyszenia Zawsze Razem Poznań oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Konarzewa. To właśnie te trzy ekipy zostały sklasyfikowane najwyżej. Dla wszystkich uczestników mistrzostw przygotowano jednak dyplomy i puchary. Nie zabrakło też innych niespodzianek.

Zdjęcia: WTZ Konarzewo

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 października 2019