MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Poznań stolicą wina

grafika

Od 16 do 18 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie można kupić i bezpłatnie spróbować win wyprodukowanych przez najlepsze, polskie winnice. Targi polskiego wina w Poznaniu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w naszym kraju, poświęcone wyłącznie rodzimemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania winiarze i producenci zaprezentują swoje wina, cydry, miody pitne i destylaty. Nie zabraknie również akcentów enoturystycznych i ofert firm okłowiniarskich.

W trakcie wydarzenia pojawi się także szansa na spotkanie i rozmowę z przedstawicielami najlepszych polskich winiarni, którzy z przyjemnością opowiedzą o przygotowanych przez siebie trunkach oraz o pasji do wina. Targi Wino to również znakomita okazja do degustacji oraz zakupu win i cydrów, produkowanych przez rodzimych producentów. Szeroki przekrój gatunków wina sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP jest także szansą do zapoznania się z ofertą producentów akcesoriów i technologii winiarskich.

Mocnym punktem programu będzie także kolacja degustacyjna, która odbędzie się w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na zakończenie drugiego dnia targów, uczestnicy degustacji spróbują wybranych polskich win, połączonych z przepysznymi potrawami. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem. Udział w kolacji jest biletowany osobno. Bilet na wieczorną degustację upoważnia równocześnie do jednokrotnego wstępu we wszystkie dni targów. Więcej o targach TUTAJ.

grafika

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 marca 2023