MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Poznańska Karta Turystyczna

Do sprzedaży trafiło siódme wydanie Poznańskiej Karty Turystycznej. Karta pozwala na tańsze zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Można z nią także bezpłatnie podróżować autobusami i tramwajami oraz korzystać z darmowych wejść lub zniżek w ponad stu atrakcjach. Poznańska Karta Turystyczna funkcjonuje od 15 lat, a projekt koordynuje Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. – Najnowsze wydanie karty turystycznej jest rekordowe. Oferujemy ponad 100 atrakcji i zniżek. Jeszcze nigdy planowanie pobytu w Poznaniu nie było tak przyjemne i korzystne – zachwala tę edycję Jan Mazurczak, szef PLOT.

Plastikowej imiennej karcie towarzyszy książeczka – przewodnik w językach polskim, angielskim oraz niemieckim, w której znajdują się opisy wszystkich atrakcji i zniżek. Dzięki karcie wejdziemy bezpłatnie do blisko 20 muzeów. Taniej zwiedzimy też najpopularniejsze atrakcje, jak Brama Poznania, Nowe ZOO, Palmiarnia czy INEA Stadion. Niższy rachunek otrzymamy także korzystając z atrakcji rekreacyjnych (m. in. Termy Maltańskie, Tarnowskie Termy, lodowiska, ścianki wspinaczkowe, kompleks atrakcji Malta Ski) czy stołując się w poznańskich restauracjach.

– Karta to z pewnością jeden z najlepszych i najtańszych sposobów, aby odkrywać Poznań. Dzięki niej turyści zyskują atrakcyjne narzędzie do planowania swojego pobytu w stolicy Wielkopolski, ale i oszczędzają czas oraz pieniądze – mówi Marta Stawińska, kierowniczka projektu. Warto dodać, że Poznańska Karta Turystyczna obowiązuje także w rozmaitych miejscach w okolicach Poznania. Jest także jednym z najtańszych tego typu rozwiązań w Polsce. W najdroższym wariancie trzydniowym z transportem publicznym kosztuje 79 zł.

Poznańską Kartę Turystyczną można nabyć w punktach informacji turystycznej, w hotelach oferujących zniżki i u wybranych partnerów akcji. Wszystkie informacje dotyczące Poznańskiej Karty Turystycznej można znaleźć na stronie internetowej: www.karta.poznan.travel

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 lutego 2018